Matka zostawiła ją w samochodzie i poszła na „szybkie zakupy”. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła po tym, jak matka – udając się na zakupy, pozostawiła ją w aucie na parkingu przed sklepem. Tragedia rozegrała się w środę w Przywidzu (Pomorskie).

Jak poinformowała w czwartek Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, młoda kobieta zostawiła dziecko w foteliku wewnątrz auta.

Czytaj też: Cicha zemsta Doroty Wellman. Ugodzona w swoją seksualność prezenterka zażądała pół miliona od sławnego pisarza [FOTO]

Gdy wróciła z zakupów, niemowlę nie dawało oznak życia.

Matka wezwała pogotowie i sama podjęła próbę reanimacji. Nie przyniosła ona jednak efektu. Dziewczynka zmarła.

Wawryniuk poinformowała, że na piątek zaplanowano sekcję zwłok niemowlaka. Tego dnia powinny być znane wstępne wyniki autopsji.

– „Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Prowadzone są w tym momencie czynności wyjaśniające sprawę w niezbędnym zakresie.”

-„Prawdopodobną przyczyną śmierci było zachłyśnięcie się dziecka” – mówił asp. sztab. Marzena Szwed z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Rzecznik poinformowała, że policja wstępnie przesłuchała kobietę, prokuratorzy nie informują jednak o treści jej zeznań. Wawryniuk dodała, że kobieta nie została zatrzymana.

Przeczytaj też: Maria Kiszczak odpowiada Lechowi Wałęsie ws. teczek TW Bolka. „Nie boję się Wałęsy. Ujawniłam teczki, bo bałam się o własne życie”

Wolność24/ PAP

1 KOMENTARZ

  1. Te szybkie zakupy trwają najbidniej 10-20 minut. Gdyby mamusia miała choć trochę oleju we łbie zakładałaby, iż takie maleństwo musi być pod nieustanną opieką i że coś złego może się wydarzyć w każdym momencie.

Comments are closed.