Kaczyński tylko się śmieje. Kolejny poseł opozycji przechodzi do koalicji „dobrej zmiany”. Istnienie klubu parlamentarnego PSL zagrożone

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Dotychczasowy poseł PSL Mieczysław Baszko ma przejść do Porozumienia, partii wicepremiera Jarosława Gowina – dowiedziała się nieoficjalnie ze źródeł we władzach Stronnictwa. Nie oznacza to jednak końca 15-osobowego klubu – wkrótce mają do niego dołączyć nowi posłowie.

„Mieczysław Baszko jest już mentalnie w Porozumieniu, a realnie niebawem. Nasz klub się jednak nie rozpadnie, a zwiększy” – powiedział w sobotę PAP polityk z władz PSL.

O tym, że Baszko zamierza opuścić PSL napisał w piątek portal Fakt24.pl.

Jeśli tak się stanie, klub PSL może przestać istnieć, ponieważ – zgodnie z regulaminem Sejmu – klub tworzy 15 posłów. Jeśli jest ich mniej, mogą utworzyć jedynie koło poselskie.

Szef liczącego 4 posłów koła UED Jacek Protasiewicz mówił w piątek, że jeśli istnienie klubu PSL byłoby zagrożone, politycy rozważają dołączenie do klubu Stronnictwa.

„Nam zależy na wspólnym froncie opozycji, każdy kto jest po stronie opozycji w kłopocie, może liczyć na nasze wsparcie” – dodał Protasiewicz.

Inny poseł UED Stefan Niesiołowski potwierdził w piątek, że koło bierze pod uwagę wsparcie osobowe Stronnictwa, w momencie, gdy PSL utraciłoby wymaganą liczbę posłów do utworzenia klubu parlamentarnego.

W 2015 roku Mieczysław Baszko został prezesem Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego PSL. W październiku tego samego roku dostał się do Sejmu z listy ludowców w województwie podlaskim.

W Sejmie pracuje w dwóch komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz łączności z Polakami za granicą.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. tylko niech Kaczynski nie zapomni tego zrobic , co bayer monachium stosowal przed kilkunastu laty. Kupowali zawodnikow z przeciwnych druzyn , by je oslabic i sadzali ich na laweczce rezerwowych. Nie ustawiac tych pseudopolitykow na waznych pozycjach, bo przerobia was , politykow PiS na kanalie bez sukcesu, i to w krotkim czasie.

Comments are closed.