Schetyna zmiażdżony w wywiadzie radiowym. Okrutne drwiny Mazurka z szefa PO [VIDEO]

REKLAMA

Ostatnie sondaże pokazują miażdżącą przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską. Kwestię tę w rozmowie z prezesem PO Grzegorzem Schetyną poruszył prowadzący program „Poranna Rozmowa” na antenie RMF FM Robert Mazurek.

Dziennikarz odniósł się do ostatniego sondażu Kantar Public, z którego wynika, że partia rządząca na tę chwilę otrzymałaby 42 proc. poparcia, zaś partia Schetyny zaledwie 14 proc.

REKLAMA

„Ja pana nie rozumiem i wyborcy też chyba pana nie rozumieją. Mam przed sobą ostatnie sondaże, w obu Platforma leci jak może…” – mówił Mazurek.

„A inne (sondaże)? Użył pan liczby mnogiej… – odpowiedział po chwili niezręcznej ciszy Schetyna.

Prowadzący posłużył się więc kolejnym przykładem, tym razem sondażu IBRiS-u dla Onet.pl. Tam PO miało 20 proc. poparcia.

„Zawszę mówię i będę powtarzał, prawdziwy sondaż jest w dniu wyborów. To jest trudny czas dla opozycji. Musimy wyciągnąć wnioski…” – przekonywał Schetyna.

Dziennikarz widząc zakłopotanie polityka nie odpuścił i postanowił go dobić. Mazurek zakpił sobie z szefa największej partii opozycyjnej. „Kazik napisze dla was piosenkę” – oznajmił. I zaczął nucić przerobiony tekst piosenki. „14 procent, tylko nie płacz proszę”.

„Tam 12 groszy było” – odpowiedział zdegustowany i poddenerwowany Schetyna.

„A teraz będzie 14 procent” – nie odpuszczał Mazurek.

„Będzie więcej, tylko jest kwestia wspólnej pracy, połączenia sił opozycji i pomysłu na przyszłość” – próbował wyjść z twarzą prezes PO.

Video: omawiany fragment rozmowy pojawia się ok. 8. minuty nagrania:

Zobacz: Szwecja największym czarnym rynkiem broni w Europie. Granaty z byłej Jugosławii sprzedawane po jedynie 100 euro

Źródło: RMF FM

REKLAMA