Północnokoreańscy kamikadze zgotują Amerykanom piekło. „Bardziej fanatyczni niż islamiści”

Korea Północna Amerykana
Żołnierz Korei Północnej. / fot. PAP
REKLAMA

Emerytowany generał z Korei Południowej, In-Bum Chun stwierdził, że reżym Kim Dzong-Una może stworzyć oddziały złożone z kamikadze. Swoje zdanie Chun opiera na rozmowach z żołnierzami, którzy uciekli z Korei Północnej.

Według In-Bum Chuna żołnierze będący w służbie Kim Dzong-Una to ludzie ślepo wierzący w system. Ich fanatyzm ma przekraczać nawet ten u radykalnych islamistów.

REKLAMA

Jeżeli będziemy musieli udać się do Korei Północnej, to nie będzie misja jak w Iraku czy Afganistanie. To byłoby bardziej jak próba pozbycia się Allaha – powiedział emerytowany generał.

In-Bum Chun przez 40 lat służył w siłach specjalnych Korei Południowej, ma więc fachową wiedzę o państwie Kim Dzong-Una. Przekonuje on, że siły północnokoreańskie są daleko w tyle i nie są w stanie stawić czoła wojskom innych państw.

W związku z tym, że nie są w stanie konkurować technologicznie, może dojść do wykorzystania sił powietrznych w podobny sposób, jak czynili to japońscy kamikadze w czasie II Wojny Światowej – uważa Chun.

Zobacz także: Przerażające odkrycie w ciele północnokoreańskiego żołnierza! Kim Dzong Un posiada broń, po której ludzie umierają w męczarniach

Źródło: vox.com

REKLAMA