Polska jednym z najbezpieczniejszych krajów świata dla kobiet. To znakomity prognostyk dla wzrostu bogactwa [RAPORT]

kobiety Polska bezpieczeństwo
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Tytus Żmijewski

Australia jest najbezpieczniejszym krajem świata dla kobiet. Polska zajmuje w tym rankingu 6 miejsce wynika z raportu opublikowanego przez New World Wealth.

Światowa firma badawcza New World Wealth (NWH) z Południowej Afryki co roku publikuje raport Global Wealth Migration Review dotyczący przepływu bogactwa i aktywów pomiędzy poszczególnymi krajami i regionami świata.

Częścią raportu są wyniki badań pokazujące bezpieczeństwo kobiet w poszczególnych krajach.

– Bezpieczeństwo kobiet jest jednym z najlepszych czynników pozwalających ocenić długoterminowy potencjał kraju do bogacenia się. Historycznie widać 92% korelacji pomiędzy bezpieczeństwem kobiet, a wzrostem zamożności – czytamy w raporcie.

– To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności – dodano.

Dla kobiet najbezpieczniejszym krajem na świecie jest Australia. Polska w tym rankingu znalazła się na 6 miejscu.

Zobacz też: Jak Polacy oceniają sytuację w kraju? Jest idealny remis [SONDAŻ]

Kolejne, po Australii, najbezpieczniejsze kraje to Malta, Islandia, Nowa Zelandia, Kanada, za nią Polska, potem Monako, Izrael, Stany Zjednoczone i na 10 miejscu Korea Południowa.

Ranking tworzony jest w oparciu o porównanie populacji kobiet w całym kraju z liczbą kobiet, które padły ofiara poważnych przestępstw.

– Większość krajów z pierwszej dziesiątki jest popularnym kierunkiem przenoszenia aktywów przez osoby indywidualne. Także większość nich zanotowało w ciągu ostatnich 10-20 lat duży wzrost zamożności – podają autorzy raportu

NWH spodziewa się, iż w krajach zaliczanych do rynków wschodzących, w których jest też wysoki poziom bezpieczeństwa dla kobiet zanotują duży wzrost zamożności w ciągu najbliższych 10 lat.

Krajami, które są najmniej bezpieczne dla kobiet są Somalia , Sudan, Irak i Syria.

Zobacz też:  Nareszcie! Niemki mają nowy sposób na gwałty. Zobacz pancerne majtki z szyfrem i alarmem [VIDEO]

Źródło: BusinessInsider/nczas.com

5 KOMENTARZE

 1. Zbyt bezpiecznym. Ludzie czują się tu zbyt pewnie. Przydałby się jakiś krwawy zamach terrorystyczny dla podniesienia poziomu adrenaliny

   • Najlepiej nie, zbyt mało ludzi. Lepszy czas i miejsce to na pewno miesięcznice smoleńskie, lub marsz niepodległości

    • uważaj Pan, żeby nie zabrał się za te wypowiedzi ośrodek wytwarzania zachowań rasistowskich albo inna ciekawa instytucja

     • Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z rasizmem ani ksenofobią, czy inną formą szerzenia nienawiści na jakimś tle i jest bardzo tolerancyjna. Poza tym OMZRiK, którego bardzo szanuję skupia się przede wszystkim na prawicy, konserwatystach, patriotach, narodawcach, nacjonalistach, katolikach itp, więc nie mam się czego obawiać

Comments are closed.