To lepsze niż promocje w polskim Lidlu. Tak wyglądała francuska „bitwa o Nutellę” [VIDEO]

REKLAMA

Internet obiegły liczne nagrania i zdjęcia z komicznych ale też dramatycznych scen, jakie miały miejsca we francuskich marketach po przecenie Nutelli. Sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Bitwa o Nutellę rozegrała się w sieci sklepów Intermarché, które przeceniły popularne czekoladowe smarowidło aż o 70 procent. Cenę 950-gramowego słoika obniżono z 4,50 do 1,40 euro.

REKLAMA

W efekcie w sklepach zjawiły się tłumy, które rzuciły się zachłannie na towar a klienci dosłownie wyrywali sobie słoiki z rąk. Półki opustoszały w zalewdwie kilka minut.

„Ludzie zachowywali się jak zwierzęta” – relacjonuje jeden ze świadków.

Jedna kobieta pociągnęła drugą za włosy, inna starsza pani wzięła cały karton na głowę, ktoś miał rękę całą we krwi – opisują klienci.

Jak donosi BBC zdarzały się przypadki, w których musiała interweniować policja. Ekspedienci stali bezradni, gdy tłum przestawał się kontrolować.

Francuskie media społecznościowe obiegła cała seria filmów i zdjęć relacjonujących sklepowe szaleństwo, nazywane wprost „zamieszkami”.

Głos w sprawie zabrała firma Ferreroproducent Nutelli. Przedstawiciele wyrazili ubolewanie z powodu czwartkowych wydarzeń, podkreślając, że decyzja o promocji została podjęta przez sieć handlową.

https://www.youtube.com/watch?v=_kGsv3pVd_M

https://www.youtube.com/watch?v=cM8eZUkxvBM

Czytaj też: Szokujące zeznania asystentki Weinsteina. „Do moich obowiązków należało czyszczenie jego kanapy z nasienia”

REKLAMA