Emocjonalne wystąpienie Kukiza na antenie TVN24. W mocnych słowach skomentował kłamstwa na temat Polski [VIDEO]

Kukiz TVN24
Paweł Kukiz. / fot. TVN24

W czasie dyskusji w TVN na temat skandalicznej wypowiedzi ambasadora Izraela, który splugawił Auschwitz-Birkenau krytykując nowe przepisy penalizujące kłamstwa o rzekomej polskiej odpowiedzialności za holocaust, poseł Paweł Kukiz stanął w obronie honoru Polaków i prawdy historycznej, odwołując się do przykładu własnej rodziny.

Paweł Kukiza podkreślał, że nie ma „zgody na to, by miejsce kaźni mojego dziadka zamordowanego przez Niemców, nazywać polskim obozem koncentracyjnym. Obciążanie Polaków za tak potworną zbrodnię jaką był Holocaust, to jest etyczny Holocaust na Polakach”.

W swojej wypowiedzi Paweł Kukiz przypomniał też postać Samuela Morela, psychopatycznego komunisty żydowskiego pochodzenia, który po drugiej wojnie światowej wymordował kilka tysięcy więźniów w komunistycznych obozach koncentracyjnych w Świętochłowicach i Jaworznie, w tym i polskich patriotów, cywilów, Niemców, Ślązaków i Ukraińców. I który uniknął odpowiedzialności karnej bo Izrael odmówił wydania komunistycznego zbrodniarza polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Czytaj więcej: Skandaliczne słowa izraelskiego ministra. „Polska współodpowiedzialna za holokaust”. Czy polski rząd odwoła izraelską ambasador?

W swojej wypowiedzi Paweł Kukiz przypomniał też, o tym, że Żydzi byli nad reprezentowani we władzach komunistycznej dyktatury i komunistycznego aparatu terroru. Wśród komunistycznych zbrodniarzy Paweł Kukiz wymieniła Stefana Michnika (brata twórcy „Gazety Wyborczej”) i innych funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki żydowskiego pochodzenia.

Zobacz także: Paweł Kukiz ostro! „Nie kłamcie lewackie ścierwa, spadkobiercy Stalina i NKWD”

Comments are closed.