Jako jedyna z polskiego rządu oklaskiwała słowa ambasador Izraela. Internauci oburzeni. „Do dymisji!” [VIDEO]

fot. Twitter

Podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz z udziałem polskiego rządu ambasador Izraela Anna Azari zamiast przygotowanego wcześniej przemówienia potępiła ustawę penalizującą używanie sformułowania „polskie obozy śmierci”. Jedyną osobą z polskiego rządu, która biła jej po tym brawo, była wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magdalena Gawin.

Wypowiedź Azari wywołała wśród członków rządu dużą konsternację. Na nagraniu widać widać, że najważniejsze osoby w polskim rządzie – Mateusz Morawiecki i Beata Szydło – zrezygnowały z oklasków dla ambasador Izraela. Wyjątkiem był wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magdalena Gawin, która z uśmiechem oklaskiwała ambasador Izraela.

Po opublikowaniu tego nagrania w sieci wśród internautów zawrzało. Wiele osób domaga się dymisji Gawin.

Czytaj też: Izraelska dziennikarka 14 razy napisała zdanie „polskie obozy śmierci”. W sieci zawrzało

4 KOMENTARZE

  1. Mam wrażenie, że ten Natnjahu to git żyd. To on swoją wypowiedzią, – czekam na następne, – roznieci nastroje przeciw tej amerykańskiej ustawie SS446 (czy jaka ona tam ponumerowana) i… ona nawet może być wrzucona do zamrażarki lamusowej.
    Może ten Natanjahu domyślił się, że Sun Tze nie musi tyrać jak wół, bo Ameryka i ten jej lotniskowiec Izrael sami się zaorują jak trza.
    Nie może się, ot tak wycofać, dlatego, bo to byłoby przyznanie się do błędu i, co gorsza, do słabości, a tej okazywać nie można; a więc … rżnie głupa.

  2. czy na tych stolkach od ,,polskiej kultury,, nie zasiadywali tez czesto koszerni, jesli tak to musiala bic brawa.

  3. Cała ta zabawa ma przykryć coś większego; owe 65 miliardów baksów. Polskojęzyczny „rząd” chyba na nas postawił wyrok śmierci.

  4. Z relacji tv wynika, że na sali byli obecni więźniowie Auschwitz i ich rodziny. Jaka wielka musi być siła żydowskiego terroru, że nawet ci, którzy przeszli przez piekło, po którym nie mają się już czego bać, nie mieli odwagi, żeby PUBLICZNIE, NATYCHMIAST PRZERWAĆ wystąpienie ambasadorki i WYJŚĆ OSTENTACYJNIE ZE SPOTKANIA!
    Jestem przerażony skalą ZNIEWOLENIA POLAKÓW przez żydowski TERROR MYŚLOZBRODNI!

Comments are closed.