Skandaliczna wypowiedź rabina Moskwy w telewizji Russia Today. „W Jedwabnem Polacy mordowali Żydów, którzy wrócili z obozów” [VIDEO]

Rosyjska anglojęzyczna stacja telewizyjna Russia Today, będąca propagandową tubą Kremla odbieraną na całym świecie, bezwzględnie wykorzystuje kryzys w stosunkach polsko-izraelskich. Antypolską propagandę w RT wykorzystują w kolei wrogie Polsce środowiska żydowskie. Dwa dni temu w programie informacyjnym padły skandaliczne kłamstwa, które w relacji na żywo wypowiedział rabin Moskwy, Pinkas Goldszmidt.

Goldszmidt powiedział m.in. (4:48 minuta nagrania), że w Jedwabnem Polacy już po wyzwoleniu tych terenów spod okupacji niemieckiej, czyli w 1945 roku, Polacy mordowali Żydów, którzy wrócili z obozów koncentracyjnych. Tymczasem wydarzenia w Jedwabnem miały miejsce w lipcu 1941 roku, po zajęciu tych terenów przez armię niemiecką.

Wcześniej Jedwabne, podobnie jak większość Podlasia, znajdowało się po 17 września 1939 roku pod okupacją sowiecką. Żydzi nie byli stamtąd deportowani do niemieckich obozów koncentracyjnych. Natomiast wielu z nich poparło sowiecką władzę i kolaborowało z nią aż do wybuchu wojny niemiecko-sowieckiej.

Drugim skandalicznym kłamstwem jest stwierdzenie, że Niemcy „nie bez powodu” zbudowali obozy koncentracyjne i obozy zagłady właśnie na ziemiach polskich. Goldszmidt kłamie też mówiąc, że „obozów nie było we Francji, Holandii a nawet Niemczech”. Rabin całkowicie pomija fakt, że największe niemieckie obozy zagłady powstały tam, gdzie ludności żydowskiej było najwięcej, czyli właśnie na ziemiach polskich.

Czytaj też: Szewach Weiss: „Czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków i myślę: czy ja mam prawo krytykować Polaków?”

5 KOMENTARZE

 1. Żadne ustępstwo wobec Żydów nie polepsza i nie polepszy sytuacji Polski, wręcz przeciwnie – pogarsza ją. Kiedy tą bezdyskusyjną prawdę zrozumieją rządzący oraz opozycja?
  Postawa Totalnej opozycji jest czasami bardziej antypolska (czytaj: bardziej haniebna) od wybryków żydowskich. Także przeprosiny za Jedwabne dokonane przez „myckowych” prezydentów i to w imieniu narodu polskiego (wieczna hańba!) mszczą się teraz okrutnie.
  No, ale PiS we własnych szeregach ma opozycję. Anna Maria Anders skrytykowała działania własnej partii. Powiedziała m.in. że takie sprawy należy załatwiać po cichu, za kulisami. Można powiedzieć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że w przypadku rozmów zakulisowych Polska zostanie sprzedana. Wszystkie zakulisowe rozmowy dają (Amerykanom czy Żydom) możliwość wywarcia o wiele bardziej brutalnego nacisku na rząd niż będą mogli i chcieli uczynić to publicznie.
  Nie wiem czy p. Anders jest tylko głupia czy może jednak podła.
  Jakie jest wyjście? Robić swoje. Racja stanu i interes państwa i narodu polskiego i żaden inny. Koniec z przepraszaniem. Może to nie pomoże, ale uległość NA PEWNO NAS POGRĄŻY. Wybór jest jasny.

 2. „dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia…”

  Warto posłuchać co mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski – w tym jest odpowiedź! To wspaniały kapłan i Polak a przy tym wielki znawca tematu żydów na przestrzeni 5000 lat. Ks. prof. Waldemar Chrostowski tłumaczył, że dla żyda fakty nie mają żadnego znaczenia więc zamiast się dziwić to lepiej posłuchać mądrego. Tu podaję cytat i łącze:

  „OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW
  My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny – chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości – opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.
  Zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło – co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność – sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.
  I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełna odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu – żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.”
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

  • Bardzo dobrze, ze to przypomniałeś. Ja to kiedys czytałem, chyba w Nczas! własnie, ale zapomniałem.
   Moim zdaniem, ks. Waldemar Chrostowski jest w chwili obecnej największym ekspertem. Rząd powinien go powołać na doradcę. Uniknięto by wielu wpadek i rozczarowań.

   • Ks. prof. Waldemar Chrostowski to najwybitniejszy w Polsce i pewnie na świecie biblista i znawca judaizmu. Wielki Człowiek. Warto go posłuchać na YouTube.

Comments are closed.