Donald Tusk zabrał głos w sprawie ustawy o IPN. Po tym wpisie spotkał się z dużą krytyką [FOTO]

Donald Tusk/ EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
Donald Tusk/ EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA

Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do coraz głośniejszego sporu dotyczącego nowelizacji ustawy o IPN. Stanowisko byłego premiera właściwie nie zaskakuje. Tusk po raz kolejny dał dowód tego, że kieruje się racją stanu i dobrem kraju. Szkoda tylko, że nie jest nim Polska.

Do tej pory Donald Tusk nie zabierał głosu w sprawie nowelizacji ustawy. Zwracali na to uwagę przedstawiciele obu stron sceny politycznej. Dziś w nocy Senat przyjął nowelę bez poprawek i to najprawdopodobniej skłoniło byłego premiera do zabrania głosu.

REKLAMA

Tusk napisał, że autorzy ustawy są winni rozprzestrzeniania terminu „polskie obozy”. Odniósł się w ten sposób do medialnej burzy, która wybuchła wokół ustawy. Jego zdaniem fałszywa informacja dotrze teraz do wszystkich zakątków świata.

Zobacz także: Revol miała halucynacje, teraz może stracić stopę. „Myślałam, ze ktoś dał mi herbatę. W podziękowaniu chciałam oddać buta”

Warto dodać, że byłemu premierowi nie przeszkadzało, że kłamstwa dotyczące udziału Polski w Holokauście wciąż pojawiały się światowych mediach. W czasie rządów koalicji PO-PSL, władze nie podjęły żadnych zdecydowanych kroków w celu przeciwdziałania kłamliwej propagandzie. Sam przewodniczący również nie reagował na oszczerstwa publikowane w zachodniej prasie.

Przyjęta dziś nowelizacja jest jednym z narzędzi, które w założeniu ma służyć walce z coraz częściej pojawiającymi się w mediach oszczerstwami. Tylko w 2017 r. sformułowanie „polskie obozy” zostało użyte w zagranicznych mediach ponad 200 razy. Do tej pory kłamstwa i pomówienia były ścigane przez organizacje pozarządowe, a z kłamstwem walczyli również zwykli obywatele.

Za przykład mogą służyć choćby organizatorzy akcji „German Death Camps”, którzy na własny koszt przemierzali Niemcy z podczepionym do samochodu banerem informującym o prawdziwych twórcach obozów koncentracyjnych.

Zobacz również: Wojewoda bezprawnie zakazał protestów pod izraelską ambasadą?! „Nie miał prawa tego zrobić”

Nowelizacja ustawy o IPN wzbudza ogromne kontrowersje. Przeciw przyjęciu przepisów opowiedział się Izrael oraz USA. Polska jest atakowana w zagranicznej prasie. Rząd krytykują również krajowe media znane z niechęci do obecnej władzy, ale też niektórzy prawicowi publicyści jak Łukasz Warzecha.

Czytaj więcej: Bill Gates wyda fortunę na badania nad potworną chorobą. Wszystko przez osobistą tragedię

Źródło: twitter/wolnosc24.pl

REKLAMA