Francuzi lżą Polaków razem z Żydami. „L’Express” uważa, że… Polacy obsługiwali obozy koncentracyjne

Auschwitz holocaust odpowiedzialność Niemcy
Brama w niemieckim obozie Auschwitz. fot. Wikimedia

Tygodnik „L’Express” przy okazji propagandowego ataku Izraela na Polskę zamieścił wywiad z antypolskim historykiem z Kanady Janem Grabowskim (naśladowca publicystyki Grossa piszący o „polowaniach” chłopów polskich na Żydów) zawierający w tytule sugestię, że „celem polskiej ustawy o Holokauście jest paraliż badań historycznych”.

Treść dość typowa dla tego rodzaju publicystyki, choć Grabowski przyznaje, że obozy były „konstrukcji niemieckiej”.

Pod artykułem znalazł się jednak wpis jakiegoś czytelnika, który sugerował, że „dużo Polaków pracowało w obozach koncentracyjnych na ich terenie”.

Komentarz można zrozumieć dwuznacznie, więc na wszelki wypadek postanowiłem sprawę postawić jasno. Chociaż rzadko to robię, zalogowałem się na konto francuskiego tygodnika i w imię prawdy historycznej napisałem, że żadni Polacy nie należeli do obsługi obozów koncentracyjnych, ale byli co najwyżej ich więźniami, a obecna ustawa ma jedynie za cel obronę historycznej prawdy i wyjaśnienie, że KL były obozami nazistów niemieckich na terytorium okupowanej przez Niemców Polski.

Wkrótce przyszła odpowiedź w postaci maila od redakcji „L’Express”.

Moderator portalu podpisujący się w imieniu pana Eryka Mettout (redaktora naczelnego tygodnika) odpisał mi: „Prosimy nie korzystać z naszej witryny w celu rozpowszechniania fałszywych informacji”… I wszystko jasne.

Zobacz też: Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie sporu z Izraelem [VIDEO]

Zobacz też: Rzeczniczka PiS odpowiada USA na Twitterze w sprawie ustawy o IPN: „Departament Stanu jest w błędzie”

Zobacz też: Mocne słowa o ambasador Izraela w Polsce: „To była hucpa! Należało ją wydalić z Polski, jest persona non grata!” [VIDEO]

4 KOMENTARZE

  1. Proponuję namawiać młodzież znającą obce języki do pisania na forach zagranicznych i żydowskich prawdy o tamtych czasach. O Stella Kübler, o Mordechaju Chaimie Rumkowskim …. Niech każdy sporządzi sobie swoje archiwum, niech się wymieniają i piszą, piszą, piszą …. a efekty będą szybko. Zamiast po tych głupich Onetach, WP, Interiach to w szerokim świecie, w żydowskiej prasie. Ludzie na świecie nie są głupi tylko niedouczeni. Trzeba ich pod-edukować. Nie miotać się i złorzeczyć tylko metodycznie działać. Efekty przyjdą z czasem.

  2. oczywiscie, ze Polacy pracowali w Auschwitz, jedni jako wiezniowie, a drudzy jako pracownicy cywilni , wysylani byli przez firmy do ktorych wyslal ich arbeitsamt. Byli to slusarze, elektrycy itd ,zjawiali sie tam kilka razy w tygodniu, i po zakonczonej pracy musieli opuszczac oboz. Obie grupy byly do tego zmuszone. Czesto przenosili od wiezniow grypsy do krewnych ,jedzenie, a nawet pomagali w ucieczce.

  3. „Francuzi lżą Polaków razem z Żydami” —- Czy aby na pewno Francuzi? Bo mam watpliwosci.

Comments are closed.