Politycy Wolności o nowej ustawie o IPN. „Prawdziwie d***kratyczna groteska. Idiotów trzeba ignorować i ośmieszać”

IPN ustawa Wolność Korwin
Konrad Berkowicz i Janusz Korwin-Mikke. Foto: partiakorwin.pl

Nowelizacja ustawy o IPN wzbudziła wiele kontrowersji i reakcje na całym świecie. Po zmianach karane mogą być oczywiste kłamstwa historyczne jak negowanie holokaustu, karą więzienia nie będą zagrożone wypowiedzi w ramach prac naukowych i twórczości artystycznej.

Zdaniem Konrada Berkowicza z partii Wolność obarczanie Polaków czy Żydów za współudział w holokauście jest obrzydliwe i nie na miejscu. Jedynymi odpowiedzialnymi za holokaust są Niemcy pod przywództwem Adolfa Hitlera.

Ale to co robi partia rządząca, czyli karanie za głoszenie jakichś poglądów historycznych bardzo brzydko pachnie, pachnie totalitaryzmem – dodawał Berkowicz, który był gościem Polsat News 2.

To, co robi polski rząd, przypomina walkę z kanibalizmem poprzez zjadanie kanibali. Owszem, można zjeść kanibali i oni przestaną wtedy istnieć. Ale kanibalizm pozostanie, bo kanibalami stali się Ci, którzy z nimi walczyli – tłumaczył wiceprezes Wolności.

Prawdziwie d***kratyczna groteska. Najpierw Sejm (tylko 5 głosów przeciwko!) uchwalił, że będzie karał więzieniem za zwrot „polskie obozy śmierci”. Obrona prawdy historycznej przy pomocy policji to kompletny absurd i (w najlepszym przypadku) ośmieszanie się. Przypominam starą zasadę: „Kto się tłumaczy, uznaje się za winnego”. Idiotów trzeba ignorować, ośmieszać, a jeśli da się wygrać proces o odszkodowanie – wygrywać – uważa Janusz Korwin-Mikke.

Jedno jest pewne: głupia ta ustawa, bo głupia – ale poprawianie jej lub usunięcie pod naciskiem izraelskim i żydowskim byłoby jeszcze większym błędem. Niech Senat jej nie zmienia! – dodaje prezes Wolności.

Zobacz także: Donald Tusk zabrał głos w sprawie ustawy o IPN. Po tym wpisie spotkał się z dużą krytyką [FOTO]

Źródło: Polsat News/wolnosc.pl

14 KOMENTARZE

 1. Pan Berkowicz zapomina o setkach żydowskich kapo i konfidentów SS którzy brali pieniądze za wydawanie na śmierć innych żydów a także Polaków.

 2. Hm, chyba mnie Panowie przekonali. Dotąd byłam za karaniem za „polskie obozy”, ale teraz skłaniam się ku temu, że edukowanie i obśmiewanie ignorantów to lepszy pomysł. I w takim razie nie wiem, czy dobrym pomysłem jest brnięcie w tę ustawę „na złość Izraelczykom”.

  • tu nie chodzi teraz o to by cos robic na zlosc tym pieprzonym, czy nie pieprzonym Izraelczykom, ale o to, ze w nasze wewnetrzne sprawy wtraca sie inny kraj, a na to nie mozna pozwolic. Cos podobnego przechodzi teraz Turcja, ktora zakupila wiele niemieckich czolgow z ktorymi moze robic co jej sie podoba, niestety teraz wtraca sie niemiecki rzad, ichni reichstag, by blokowac poczynania , a wiec mozesz kupic mieso, ale nie mozesz go upiec, ugotowac, a juz nie daj Boze zjesc. Teraz chodzi tylko o prawo.

  • Już za późno, teraz nie można się wycofać, ale nie zdziwiłbym się jeśliby PiS to zrobił, bo to partia kompletnych niedołęgów.

 3. Najpierw postarajcie się o likwidację kar za antysemityzm i kłamstwo oświęcimskie, przynajmniej w Polsce. Później możecie krytykować tą ustawę. Rozumiem, że jak Hitler i Stalin napadł na Polskę to trzeba było ich obśmiać. Ciekawe.

 4. Śmieci które II wojnę zaczęły:: adolf hitler (żyd austria), adolf eichman (żyd-niemiecki), joseph gobels (żyd), alfred rosenberg (żyd), hans frank (żyd) plus ponad 150 tys żydów służących w SS, wermachcie i jako KAPO OBOZÓW ZAGŁADY a także niemiecka policja, szmalcowników żydowskich nie liczę… POLSKA powinna domagać się reperacji wojennych od żydów z okupowanej Palestyny, tym bardziej, że na mocy ustawy żydowskiej z bodajże 1952 roku – żydzi służący w ss, wermachcie i jako KACI w obozach zagłady – swobodnie zostawali obywatelami izraela, a nawet zasiadali we władzach militarnych i knesecie… po roku 1943 żydy masowo mordowały Polaków na rozkaz stalina… aż do 1991 roku – gdy wspólnie ze śmieciami zachodnimi za grosze UKRADŁY Polską gospodarkę – zadłużając Polaków w żydowskich instytucjach finansowych… REASUMUJĄC:: to żydy żydom zgotowały ten los… (wojnę) z którą Niemcy uśmierciły ponad 6 mln Polaków…

 5. Zachować spokój i robić swoje.
  Proponuję namawiać młodzież znającą obce języki do pisania na forach zagranicznych i żydowskich prawdy o tamtych czasach. O Stella Kübler, o Mordechaju Chaimie Rumkowskim …. Niech każdy sporządzi sobie swoje archiwum, niech się wymieniają i piszą, piszą, piszą …. a efekty będą szybko. Zamiast po tych głupich Onetach, WP, Interiach to w szerokim świecie, w żydowskiej prasie. Ludzie na świecie nie są głupi tylko niedouczeni. Trzeba ich pod-edukować. Nie miotać się i złorzeczyć tylko metodycznie działać. Efekty przyjdą z czasem.

  • Rząd PiS zablokował protest patriotycznej młodzieży pod ambasadą Israela!
   Blokada ulicy obowiązuje do 5 luty 2018. Kontrmanifestanci to: „Strajk Kobiet”, „Sdudencki Komitet Antyfaszystowski itp. POpaprańce!
   Do refleksji!

 6. Smutna refleksja człowieka, który od 1992 głosuje na JKM.
  Może i macie częściowo rację. Częściowo, bo kłamstwo oświęcimskie już jest karane w Polsce. I co pachnie to totalitaryzmem czy nie?
  Tak czy inaczej, wyczucia politycznego panowie nie macie za grosz. Zostanie wam 2-3% w wyborach. Jak zwykle. I stanie w jednym szeregu (moralnym) z wnuczkiem Wermachtu. Tego chcecie?

 7. Mikke, Wipler, Sommer, Berkowicz, hm, nie mam nic do nazwisk bo się ich nie wybiera, zresztą nawet niektórych szanuję ale… mędrca Wiplera zastąpił mędrzec Berkowicz, jeszcze raz hm. Poza tym Korwin ma rzeczywiście dyplomatyczne wyczucie, podobnie gdy swego czasu kroczył do wyborów wspólnie z leżącym i kwiczącym LPR. To jest publicysta a nie polityk i jako taki wyrządza dużą szkodę na prawicy.

Comments are closed.