„Dobry Polak, to martwy Polak!” Polka zaatakowana na plaży w Izraelu. Atmosfera zagrożenia narasta

Flaga Izraela. Foto: pixabay
Flaga Izraela. Foto: pixabay
REKLAMA

Zdaniem Polskich turystów w Izraelu rośnie niechęć wobec obywateli naszego kraju. Doświadczyła jej pochodząca z Krakowa kobieta, która została zaatakowana na plaży przy użyci kamyków. Napastnik wykrzykiwał również słowa, że: Dobry Polak to martwy Polak! Właściciele biur podróży uspokajają.

Jedna z polskich turystek napisała na FB: Jakoś tak się nieprzyjemnie zrobiło. A w radio tylko Poland Poland i czuć napięcie nawet jak nie rozumiemy języka. Jesteśmy właśnie w drodze do ejlatu.

REKLAMA

W izraelskich mediach społecznościowych coraz częściej pojawia się hasło #PolandTruth, które oznacza, kłamliwą wersję wydarzeń prezentowaną przez Polaków i polski rząd. Dużą popularnością cieszą się relacje ocalonych z Holokaustu, którzy oskarżają Polaków o różne przewinienia i brak empatii.

SPRAWDŹ: Tankowanie do pełna, a do tego kurczaki, owoce i nowe buty. Tak państwowy gigant chce wygrać na zakazie handlu w niedziele

Efektów nagonki doświadczają polscy turyści, dla których Izrael to bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia urlopu. Turystka z Krakowa opisała swoją historię. Kobieta twierdzi, że w czasie pobytu na plaży została zaatakowana przez Żyda.

Mężczyzna najpierw zapytał, skąd pochodzą jego rozmówcy, a gdy dowiedział się, że są Polakami, zaatakował kopiąc w piasek uderzał w nas kamieniami z piaskiem. Na plaży nie było tłoczno, ale znajdowało się kilkanaście osób. Nikt nie zareagował. Wykrzykiwał także słowa: Fuck you polish people, fuck your president!

SPRAWDŹ: Totalny odjazd w Izraelu! Żydzi oskarżają Donalda Trumpa o „polski nacjonalizm”

To nie jedyna taka relacja. Koleżanka zaatakowanej była natrętnie wypytywana przez miejscowych o kwestie dotyczące ustawy o IPN.

Właściciele biur podróży uspokajają, twierdząc, że wypadki nie stanowią reguły. Zdaniem Mikołaja Talarczyka z Ex Oriente Lux: Zagrożenia i napięcia są w Izraelu powszechne, niekiedy zdarzają się strzały na starym mieście w Jerozolimie, protesty na granicy z Palestyną. Nie sądzę, że taka dyskusja na szczeblu rządowym pogorszy sytuację turystów z Polski.

PRZECZYTAJ: Ambasada Izraela wydaje oświadczenie. „W ostatnich dniach była fala ataków o podłożu antysemickim”

Warto jednak zauważyć, że wojna medialna i historyczna, jak wybuchła między Polską a Izraelem, skutkuje prawdziwym wybuchem niechęci wobec naszego kraju. Izraelskie media przedstawiają kolejne artykuły dotyczące ustawy o IPN oraz krytyczne wobec niej komentarze. Nasz kraj oskarża się o próby zmiany historii.

Źródło: polsatnews.pl/wolnosc24.pl

REKLAMA