Innowacyjna metoda walki z rakiem skuteczna niemal w 100 procentach. „Niszczy guzy pierwotne i przerzuty”

Rak nowotwór terapia
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Stanford opracowali całkowicie nowy preparat, który może być przełomem w walce z rakiem. Substancja podczas testów na myszach laboratoryjnych wykazała aż 97 procentową skuteczność!

Właśnie rozpoczęły się testy na ludziach. Szczepionka z innowacyjnym preparatem ma przynieść przełom: będzie uniwersalna (niezależnie od rodzaju nowotworu – Red.), nadzwyczaj tania, a do tego nie będzie nieść za sobą skutków ubocznych.

Podczas wcześniejszych testów na myszach laboratoryjnych uzyskano niespodziewaną skuteczność: 97 procent! U osobników, u których zastosowano preparat udało się wyeliminować zarówno guzy pierwotne, jak i przerzuty.

Czytaj także: Innowatorska metoda we wczesnym stadium wykrywa najcięższe rodzaje nowotworów! Wystarczy badanie krwi

Wszystko możliwe jest dzięki temu, że preparat podawany jest wprost do zaatakowanej przez nowotwór tkanki. Następnie pobudzają one komórki odpornościowe, które same mają rozpoznawać białka nowotworowe.

To bardzo dokładnie celowana terapia. Tylko komórki nowotworowe, które mają właściwe dla leczonego guza białka, są atakowane. Na dodatek nie musimy tych białek nawet identyfikować! – wyjaśnia prof. Ronald Levy.

Naukowcy zapewniają, że podanie substancji w ten sposób, nie tylko zabija komórki nowotworowe, ale też zapobiega powstawaniu przerzutów. Jeżeli testowane na myszach rozwiązania sprawdzą się też na ludziach będzie to oznaczać prawdziwy przełom!

Zobacz również: Zastrzyk z alkoholu wyleczy raka. Przełomowe odkrycie naukowców w walce z nowotworem

Źródło: RadioZet