Foto: Jan Bodakowski
Foto: Jan Bodakowski
REKLAMA

Żydzi mieszkający poza Polską oczekują poprawek pozwalających im na skorzystanie z odszkodowań. Domagają się zwrotów w naturze lub rekompensat za utracone kamienice, a nawet lasy, pola czy nieruchomości przemysłowe. Ostatecznie może chodzić nawet o bilion złotych – podał „Super Express”.

Dziennik dotarł do zapisów dokumentu, które Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego przesłała do Ministerstwa Sprawiedliwości.

REKLAMA

Organizacja ta jest przeciwna wyłączeniu z polskiej ustawy reprywatyzacyjnej nieruchomości rolnych, leśnych, przemysłowych. Ważna jest dla niej też kwestia dochodzenia roszczeń za przejęcia firm rodzinnych.

Zobacz też: Tego naprawdę boją się Żydzi! Słynny „łowca nazistów” powiedział to wprost: Żydzi byli wśród ludobójców!

Do sprawy odniósł się w rozmowie z „Super Expressem” Kamil Zaradkiewicz, który jest współautorem ustawy.

– Potwierdzam, że takie stanowisko do nas wpłynęło. Nasz projekt ustawy optymalizuje ramy zadośćuczynienia oraz eliminuje dawne roszczenia. Z listy zgłoszonych postulatów obecnie rozważamy jedynie kwestie obywatelstwa — powiedział Zaradkiewicz.

Innymi słowy ustawa na wniosek Żydów ma dotyczyć nie tylko obywateli polskich.

Zobacz też: „Poland did not collaborate with the Germans in any form!” Letter to the Congressional Anti-Semitism Task Force

Z wyciekających informacji wynika, że Polska jest pod stałym naciskiem izraelskiego rządu i żydowskich organizacji, które chcą otrzymać od naszego kraju jak najwięcej pieniędzy. Dotąd te naciski były przez polskie władze ukrywane a głosy takie jak tygodnika „Najwyższy CZAS!” czy portalu nczas.com, które ostrzegały, że właśnie rozpoczyna się atak na Polskę były kwitowane milczeniem albo zbywane.

Ostatecznie jednak Polacy zostali postawieni pod ścianę przez oświęcimską prowokację izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Wtedy dopiero okazało się pod jakim atakiem znajduje się państwo polskie.

– Czas ujawnić wszystkie te naciski, przygotować „białą księgę” finansowego ataku na Polskę i powiedzieć jasno – poza indywidualnymi odszkodowaniami przyznawanymi na równych prawach z Polakami, żydowskie organizacje ani żydowski rząd nie dostaną ani grosza – apeluje Tomasz Sommer z „Najwyższego CZAS!”-u.

Zobacz też: „Dobry Polak, to martwy Polak!” Polka zaatakowana na plaży w Izraelu. Atmosfera zagrożenia narasta

REKLAMA