Paweł Kukiz odpowiada izraelskim dziennikarzom i wzywa do pomocy w ukaraniu zbrodniarza Stefana Michnika [FOTO]

Paweł Kukiz, Stefan Michnik. Foto: PAP/wikimedia
Paweł Kukiz, Stefan Michnik. Foto: PAP/wikimedia

Paweł Kukiz opublikował na swoim Faecbooku wpis skierowany do izraelskich dziennikarzy. Jak stwierdził, oczekuje od Izraela, by ten: pogodził się z problematyczną przeszłością niektórych Żydów, postrzegał ją jako część ogólnej historii Izraela. Jego zdaniem Żydzi powinni pomóc naszemu państwu w sprowadzeniu do kraju i wymierzeniu sprawiedliwości komunistycznemu sędziemu Stefanowi Michnikowi.

Polityk stwierdził we wpisie, że nie neguje faktu, iż wśród Polaków zdarzali się mordercy i donosiciele. W każdym narodzie znajdą się kanalie, które po otrzymaniu gwarancji bezkarności (a taką gwarancję dawali Niemcy) zamordują sąsiada dla pieniędzy-bez względu na jego narodowość – napisał

Dodał także: Tak było w całej Europie okupowanej przez Niemców. Mam pełną świadomość, że również wśród Polaków znajdowali się bandyci i dewianci i czuję z tego powodu ogromny, prawdziwie ludzki ból i żal.

ZOBACZ: Rakiety Iskander na stałe w Obwodzie Kaliningradzkim. Moskwa potwierdza medialne doniesienia [MAPA + VIDEO]

Wpis Kukiza stanowi odpowiedź na zarzuty, jakie zostały postawione przez niektóre izraelskie media. Ich przedstawiciele twierdzili, że: może polskie społeczeństwo nie jest gotowe, żeby pogodzić się z problematyczną przeszłością niektórych Polaków, postrzegać ją jako część ogólnej historii Polaków.

Kukiz zapowiedział, że jeśli żyje jakikolwiek polski zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć Żydów, to w miarę swoich możliwości postara się pomóc w jego osądzeniu. Stwierdził jednak, że na zasadzie wzajemności oczekuje podobnego wsparcia ze strony Izraela.

PRZECZYTAJ: Czy izraelski minister kłamie? Twierdzi, że dostał od naszego rządu czerwoną kartkę i nie przyjedzie do Polski

Wskazał na komunistycznego sędziego Stefana Michnika, który według IPN dopuścił się wielu nadużyć i brał aktywny udział w walce z polskim podziemiem niepodległościowym. Należy przypomnieć, że Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie wydał nakaz aresztowania Michnika, na podstawie którego sformułowano Europejski Nakaz Aresztowania.

Przebywający aktualnie w Szwecji, brat redaktora naczelnego Gazety Wyborczej nie może być jednak ściągnięty do Polski. Taki wyrok wydał sąd w Uppsali, który stwierdził, że według szwedzkiego prawa, zbrodnie Michnika uległy przedawnieniu, a poza tym jest obywatelem Szwedzkim.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tragedia w Rybniku. Przy garażach znaleziono ciało 17-letniej Alicji. Poszła na urodziny, została zgwałcona i zamordowana

Polskie władze monitorują sytuację, ponieważ, gdy tylko Michnik opuści swój azyl i przybędzie do któregoś z innych państw UE, będzie możliwe jego zatrzymanie.

Źródło: FB/interia.pl/wolnosc24.pl

5 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobry ruch!
  POPIERAM BARDZO! PRAWDA WYZWOLI WSZYSTKICH!
  NAWET TA STRASZNA i BRUTALNA O NAS SAMYCH! :) :D
  A. B. B)

 2. Dobry chwyt retoryczny. Poza tym, skoro „Prezydent RP pisze „Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości” to prezydent tak jak wcześniej żydzi nie rozumie, że może być tylko jeden naród wybrany.

  Próba zajęci przez aryjskich Niemców, miejsca zajmowanego przez wieki przez żydów skończyło się masakrą tych ostatnich. Niemcy się wycofali z rankingu a ich miejsce zajęli Polacy. Stąd ma wyjść Iskra Boża i dlatego żydzi są tak czujni i drażliwi na swój sposób. Chodzi o ich wybraństwo. Chodzi o zamach na największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak zwierzaki-goje! Stwierdzili, że chcą im zabrać HOLOKAUST! O to chodzi. Polacy chcą tego samego, co żydzi i nie chcą cicho siedzieć. Taki jest powód „agresji”, która jest skoordynowaną odpowiedzią na próbę ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany. Tego żydzi nie mogą wprost znieść i dlatego im puściły nerwy i zwieracze.

  I powtórzę: ekshumację w Jedwabnem zacząłbym już, w piątek, 2 lutego A.D. 2018. Prof. Szwgrzyk dostałby polecenie, aby zacząć NATYCHMIAST!

  Poza tym natychmiast zawarłbym jakąś poważną umowę z Chińczykami, żeby pokazać USA, że nie są jedyni na tym świecie. I tyle w tym temacie.

 3. Żydzi panicznie się boją, że na jaw wyjdą ich zbrodnie. I to nawet nie te na Polakach ale na samych żydach. To żydzi pilnowali żydów w ghettach i to żydzi – z pełną świadomością – wysyłali żydów na śmierć. Była policja żydowska, judenraty i żydowskie SS. I wszyscy prześcigali się w usłużności wobec Niemców. Niemcy praktycznie nie wchodzili do żadnego ghetta, wystarczyło wydać polecenie a Rumkowscy wykonywali je w 110%.

 4. JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę,a prawdę mają gdzieś!O przyszłości UE,mocarstwa USrael[i jego kolonii nad Wisłą:JUDEpolonii],dżihadzie i 3.wojnie światowej-zob.: ‘2021, Moonwars’ (na:docer.pl)

Comments are closed.