Skandaliczne słowa kłamcy jedwabieńskiego! Jan Tomasz Gross twierdzi, że celem Polski jest fałszowanie historii Holocaustu

Jan Tomasz Gross. / fot. YouTube

Prawo dotyczące „polskich obozów śmierci” ma na celu fałszowanie historii – stwierdził Jan Tomasz Gross w „Financial Times”. Zapisy zakazujące dyskusji o roli kraju w Holokauście to katastrofa polityki zagranicznej – napisał Gross w artykule zaraz po ogłoszeniu decyzji o podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Polski prezydent podpisał ustawę, w której za nielegalne uznaje się sugerowanie, że kraj miał jakikolwiek udział w nazistowskich zbrodniach wojennych, jednocześnie upierał się, że środek ten zagwarantuje „godność i prawdę historyczną Polski”. Jednak ostatecznym celem nowego prawa jest fałszowanie historii Holokaustu – ocenił Gross.

Cel był znacznie bardziej ambitniejszy. Władze polskie chcą zakneblować wszelką debatę na temat współudziału Polaków w prześladowaniu Żydów, uniemożliwiając dyskusję na ten temat „publicznie i wbrew faktom – można przeczytać w artykule.

Pojawiają się obawy, że prawo będzie ścigało każdego ocalałego z Holokaustu w Polsce. Przeczytałem setki zeznań ocalałych, ale nie pamiętam ani jednego, w którym autor nie opisałby epizodu zdrady, szantażu czy denuncjacji ze strony swoich rodaków z Polski – kontynuuje Gross.

Zobacz: Paweł Kukiz odpowiada izraelskim dziennikarzom i wzywa do pomocy w ukaraniu Stefana Michnika [FOTO]

Źródło: rp.pl

Comments are closed.