[START RAKIETY NA ŻYWO] Pierwsza misja rakiety Falcon Heavy Elona Muska z jego samochodem na pokładzie [VIDEO]

Elon Musk
Szef SpaceX Elon Musk planuje wyprawy na Marsa. W 2024 maja polecieć dwa pierwsze statki załogowe/ MA ambitny plan zrealizować swój cel przed NASA/ YouTube

Zazwyczaj rakiety obciąża się metalowymi blokami, ale to wydaje się ekstremalne nudne – stwierdził Elon Musk, który zdecydował się na umieszczenie w rakiecie jednego z pierwszych wyprodukowanych przez firmę samochodów. Rakieta Falcon Heavy to jak dotąd najbardziej ambitny programu SpaceX.

AKTUALIZACJA: Rakieta udanie wystartowała, a dwie rakiety wspomagające wylądowały na Ziemi zgodnie z planem. Sam start rakiety pod koniec poniżej zamieszczonego filmu, ok. 20 minuty od końca.

Rakieta która, wystartuje z Cape Canaveral, jest do tej pory największą, jaka uniesie się w kosmos. Docelowo ma wynieść w kosmos łączny ładunek o masie 57 t, czyli dwa razy więcej niż konkurencyjne rakiety. Celem jest marsjańska orbita.

ZOBACZ: Skandaliczne słowa Jana Tomasza Grossa! „Ustawa o IPN ma na celu fałszowanie historii”

Elon Musk zdecydował, że w środku samochodu umieszczona zostanie kukła, a z radia będzie nadawana piosenka „Space Oddity” Davida Bowiego. Założyciel Tesli ogłosił, że do 2024 będzie gotowy do odbycia pierwszego komercyjnego pasażerskiego lotu na marsa.

Ze względu na nieprzewidziane trudności start rakiety przesunięto na 21.45 czasu polskiego. Relacja na żywo zamieszczona jest poniżej.

Źródło: polsatnews.pl

6 KOMENTARZE

  1. i mam pytanie dlaczego w Polsce i nigdzie indziej niz tylko w USA nie mozna stworzyc takiej firmy co moze takie rzeczy robic

      • Sanepidem i zusem Cie zajada przykro mi

        06.02.2018 10:30 PM „Disqus” napisał(a):

  2. „Największa jak do tej pory” — z serii „Falcon”. Najcięższa rakieta, która kiedykolwiek oderwała się od ziemi i wykonała misję to ciągle Saturn V …

Comments are closed.