Ziemkiewicz mocno o Cimoszewiczu szkalującym Polaków. „Tatuś w stalinowskiej Informacji, synek bezpartyjny komunista”

Rafał Ziemkiewicz i Włodzimierz Cimoszewicz/ PAP/ Twitter
Rafał Ziemkiewicz i Włodzimierz Cimoszewicz/ PAP/ Twitter

Włodzimierz Cimoszewicz zaatakował polaków i stwierdził na łamach „Rzeczpospolitej”, że „większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków.” Na te słowa zareagował Rafał Ziemkiewicz: „Tatuś w stalinowskiej Informacji, synek bezpartyjny komunista.”

Na pytanie dziennikarza „Rzeczpospolitej”, czy Polacy brali udział w Holokauście – syn stalinowskiego kata odpowiedział: Oczywiście, po czym dodał, że trzeba o tym mówić „otwarcie i uczciwie”.

Czytaj też: Wyszła z nim z imprezy. Jej ciało chciał ukryć pod liśćmi. Nowe fakty w sprawie zabójstwa 17-letniej Alicji z Rybnika [VIDEO]

–”Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną” – stwierdził Włodzimierz Cimoszewicz.

Według byłego szefa MSZ antysemityzm „był i pozostaje w naszym kraju endemiczny”.

-„Różnice dotyczą tylko jego natężenia i jawności w różnych okresach. Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne.” – dodał były członek PZPR.

-„Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy.”

-„Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców.

Na te skandaliczne słowa byłego ministra MSZ wypowiedział się popularny dziennikarz Rafał Ziemkiewicz. Także internauci nie zostawili na słowach byłego posła PZPR suchej nitki.

Oto jak na tego tweeta zareagowali internauci.

Przeczytaj też: Media: Trump powinien przenieść wojsko USA z Niemiec do Polski. „Polska jest pierwszą linią obrony przed rosyjską armią”

Nczas/ Rzeczpospolita/ Wprost/ Twitter

7 KOMENTARZE

 1. ENDEMICZNE POLAKOŻERSTWO w Polsce pojawiło się na skutek osłabienia polskiej państwowości i dalej, wraz z jej zanikiem.
  Dziś mamy istniejące PRAKTYCZNIE polakożerstwo w państwie TEORETYCZNYM.

 2. Ten osobnik to typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.

 3. Cimoszewicz wie co mówi,a więc powinien to udowodnić!.Jeśli jednak tego nie udowodni,to powinien być surowo za te słowa ukarany. Nikt bowiem w pojedynkę nia ma prawa wypowiadać się na takie tematy z czasów odległych!.

Comments are closed.