Rozróby w Pjongczang! Dzieje się w olimpijskim mieście. „Prosimy o bombardowanie Korei Północnej” [VIDEO]

korea pjongczang bombardowanie

Tego nikt się nie spodziewał. Rozróby w Pjongczangu ! Zamieszki tuż przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich! Grupa kilkudziesięciu demonstrantów protestowało przeciwko reżimowi w Korei Północnej. Były transparenty nawołujące do zniszczenia kraju Kim Dzong Una.

Protest odbył sie przed areną, na której miała odbyć się oficjalna uroczystość otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Czytaj też: PROGNOZA POGODY: To będzie kolejna radykalna zmiana. Wiemy, co czeka nas w weekend i na początku przyszłego tygodnia

Na miejscu pojawiła się ok. 800-osobowa grupa demonstrantów, którzy protestowali przeciwko północnokoreańskiemu reżimowi Kim Dzong Una.

Na transparentach były takie hasła jak: „Panie Donaldzie Trump, prosimy o bombardowanie Korei Północnej” czy „Księżycowy reżim prowadzi Koreę do zniszczenia”.

Demonstranci spalili  flagi Korei Północnej i portrety Kim Dzong Una.

Ostatecznie do interwencji zostały zmuszone służby porządkowe. Demonstranci nie chcieli ustąpić. Doszło do starć z policją.

Taki protest wywołała także wizyta Kim Jo Dzong. Siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, w otoczeniu wyższych rangą urzędników północnokoreańskich, przybyła do Korei Południowej w piątek, lądując prywatnym odrzutowcem na międzynarodowym lotnisku w Inczhon pod Seulem.

28-letnia Kim Jo Dzong, pełniąca eksponowaną funkcję w aparacie propagandy, jest pierwszą osobą z rządzących Koreą Północną klanu Kimów, która odwiedza Południe, a Kim Dzong Nam jest najstarszym urzędnikiem północnokoreańskim, który przybył do Korei Południowej – informuje agencja Reutera.

W tym roku w związku z zimowymi igrzyskami doszło do przełomowego, pierwszego od dwóch lat oficjalnego spotkania przedstawicieli obu Korei. W czasie uroczystości inauguracji igrzysk sportowcy obu państw mają wystąpić pod wspólną flagą.

Poniżej nagrania.

Czytaj też: Nie wolno już mówić, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Niemcy? Poseł Nowoczesnej żąda za to 3 lat więzienia

Źródło: PAP/ Daily Star/ Nczas.com

Reklama / Advertisement