
Grypa masowo zabija dzieci w USA. Nie żyje już 60 z tych, które zachorowało. Niemal wszystkie stany walczą z tą epidemią, która rozwija się w postępie geometrycznym.
Zachorowalność jest tak wielka, że w niektórych stanach zamknięto szkoły. Zanotowano już kilkaset tysięcy zachorowań. Liczba zachorowań jest największa od 10 lat.
Czytaj też: Grypa u naszych sąsiadów. Ministerstwo ogłasza epidemię03
W sumie zmarło już 200 osób na grypę i związane z nią powikłania. Lekarze proszą o szczepienie się.
W naszym kraju też mamy swoją epidemię grypy. W ciągu pierwszego tygodnia lutego stwierdzono ćwierć miliona zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
Na razie nie ma u nas śmiertelnych wypadków, ale nie należy mieć złudzeń, Ta odmiana grypy, która zabija w Ameryce, dotrze do Polski.
Czytaj też: Potworna australijska grypa zaatakowała w Europie. Już zbiera śmiertelne żniwo
Wirus grypy się mutuje i staje się coraz groźniejszy. Już można się zarazić nie tylko od kaszlu czy kichnięcia, ale również oddechem.
Źródło: Gazeta.pl/nczas.com