Piosenkarka rezygnuje z udziału w programie po ostrej reakcji na jej wpisy dotyczące zamachów

Mennel Ibtissem. Foto: yt.com
Mennel Ibtissem. Foto: yt.com

Muzułmańska piosenkarka, która stała się internetową sensacją po występie we francuskim The Voice, opuściła program telewizyjny po tym, jak spadła na nią fala krytyki za komentarze, które umieściła w mediach społecznościowych.

W jednym z postów, Mennel Ibtissem, lat 22, wyraziła wątpliwości co do terrorystycznej natury ataku z udziałem ciężarówki w Nicei w 2016 roku.

Jak twierdzi jej przekaz został wyrwany z kontekstu.

Film z na którym Ibtissem wykonuje „Hallelujah” Leonarda Cohena zdobył ogromną popularność i był oglądany ponad 900 000 razy na YouTube.

Komentarze w mediach społecznościowych, które zostały usunięte, pojawiły się na krótko po jej uznanym występie w programie.

Francuskie media podały, że w poście o ataku w Nicei, którego ofiarą padło 86 osób Mennel napisała:

Stało się to rutyną, jeden atak na tydzień! Aby zawsze pozostać sumiennym,” terrorysta „zabrał ze sobą dokumenty tożsamościowe. To prawda, że ​​kiedy planujesz brudny ruch, nie zapomnij wziąć swoich papierów.

Wiadomość zawierała hashtag „#PrenezNousPourDesCons”, co oznacza „Bierzecie nas za idiotów”

Kierowca ciężarówki został zidentyfikowany jako 31-letni Tunezyjczyk.

Kilka tygodni później, po tym jak mężczyźni zaatakowali kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray zabijając starszego kapłana, powiedziała: „Prawdziwym terrorystą jest nasz rząd„.

Komentarze wywołały burzę w mediach społecznościowych, a niektórzy użytkownicy twierdzili, że był to jawny brak szacunku dla ofiar ataku w Nicei. Stowarzyszenie ofiar twierdziło, że komentarze są ‚nie do przyjęcia’.

Naciskom poddawani są także nadawcy stacji TF1 oraz producenci The Voice, aby usunąć piosenkarkę z programu.

Inni jednak stanęli w jej obronie mówiąc, że była niesprawiedliwie obrana za cel jako muzułmanka.

Ibtissem przeprosiła, mówiąc, że „oczywiście potępia terroryzm”. Ale w piątek oznajmiła, że ​​odchodzi z programu. Na koniec nagrała filmik, który opublikowała na Facebooku. Zapewniła w nim, że „nie chciała nikogo skrzywdzić a sam pomysł, iż zrobiła to celowo bardzo ją boli”

Będę nadal rozpowszechniać moje przesłanie pokoju i tolerancji, z dala od wszelkiego rodzaju fanatyzmu – oznajmiła.

Ogłoszenie w języku francuskim obejrzało ponad 500 000 razy, a setki użytkowników wyraziło swoje wsparcie.

Stacja TF1 sprawy nie skomentowała.

Źródło: BBC