Korwin-Mikke rezygnuje z Parlamentu Europejskiego. Zdradza swoje dalsze polityczne plany

korwin-mikke europoseł wybory
Janusz Korwin-Mikke. / fot. PAP/Marcin Obara

Podczas swojej wizyty w Małopolsce, Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu portalowi wadowice24.pl, w którym potwierdził swoje odejście z Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział także swój start w wyborach samorządowych.

Złożyłem już dokumenty, zostały mi dwa tygodnie. Na moje miejsce wejdzie kolega ze Śląska – powiedział Korwin-Mikke. Chodzi o Dobromira Sośnierza, który zostanie nowym europosłem, a który jeszcze kilka lat temu występował w programie „Młodzież Kontra” emitowanym na antenie TVP3.

Co miałem powiedzieć w Brukseli, już powiedziałem, tymczasem zbliżają się kolejne wybory i jestem potrzebny tutaj – dodawał prezes Wolności. Oficjalnie europosłem przestanie być 1 marca.

Czytaj też: Żenująca afera posłów. Jakubiak upomina się o pieniądze na facebooku. „Niech Pan choć raz pomyśli, zanim coś powie”

Janusz Korwin-Mikke planuje stanąć do swoich kolejnych wyborów, już 16-tych, w których będzie brał udział. Chodzi o start na Prezydenta Warszawy z ramienia partii Wolność.

Jak mówił Korwin-Mikke w rozmowie z naszym portalem, równo miesiąc temu, taki start był rozważany w razie braku wolnościowej koalicji. Teraz już wiadomo, że partia Wolność pójdzie do wyborów samorządowych samodzielnie, a nie z Kukiz’15, jak wcześniej zakładano.

Zobacz także: Wolnościowcy „umacniają się” przez podział przed ważnymi wyborami, a możliwości wciąż są ogromne