Morawiecki rozbił bank na izraelskich profilach! Rozpoczął wielką dyskusję o żydowskich mordercach Żydów

Żydowska policja w warszawskim getcie. Foto: wikimedia
Żydowska policja w warszawskim getcie. Foto: wikimedia

Żydowska prasa wyraża oburzenie, że polski premier Mateusz Morawiecki przypomniał Żydom, że wielu ich rodaków współuczestniczyło w Holocauście. Tymczasem inaczej do sprawy podchodzą komentatorzy na licznych żydowskich i izraelskich forach dyskusyjnych.

Zwykli użytkownicy portali jednoznacznie domagają się rozpoczęcia dyskusji o roli żydowskich kolaborantów w zagładzie swych rodaków. Oto kilka charakterystycznych komentarzy ze strony „The Jerusalem Post”:

Olivecupcake: Agencja Żydowska przeprowadziła pierwsze rozmowy z nazistami, aby przekonać niemiecki rząd do bezwzględnego traktowania rodowitych Żydów, aby zmusić ich do opuszczenia Niemiec i zapewnienia ziemi palestyńskiej uchodźcom, którzy wywierają tak duży nacisk na Ligę Narodów i międzynarodową opinię publiczną, że jej wynikiem będzie proklamacja Państwa Izrael. David Ben Gurion mianowany na przewodniczącego kierownictwa Agencji Żydowskiej i przyszłego premiera Izraela w 1935 r. [Wielu przyszłych premierów Izraela, takich jak Moshe Sharett, Levi Eshkol lub Golda Meir, przyjęło tę umowę i publicznie ją obronili] wykorzystanie narodowych socjalistów antysemickich, aby zachęcić jak największą liczbę Żydów do opuszczenia i osiedlenia się w Palestynie. Jako dobrzy syjoniści potępili politykę asymilacji panującą w społeczności żydowskiej w Niemczech, a także anty-nazistowską krucjatę prowadzoną przez „niedoinformowanych” Żydów ze Stanów Zjednoczonych. Partia Hapoela Hatsaira poszła jeszcze dalej, twierdząc, że pierwsze kroki podjęte przeciwko Żydom przez Trzecią Rzeszę są „karą” dla tych Żydów, którzy próbowali zintegrować się z niemieckim społeczeństwem, zamiast jechać do Palestyny. Z drugiej strony, porozumienie to zostało wdrożone przez Niemców w taki sposób, że przeprowadzono szereg kampanii mających na celu skierowanie tysięcy Żydów do obozu koncentracyjnego (w tym w Dachau) z możliwością wymiany na emigrację. Tylko ci, którzy nie mieli pieniędzy na emigrację, docierają do obozu.

GoldBeer: W swojej odpowiedzi Morawiecki porównał „żydowskich sprawców ” z polskimi i innymi” – nie utożsamiał nikogo z nikim innym. Po prostu stwierdził oczywisty fakt, że byli Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami podczas II wojny światowej. Podobnie jak Polacy, Ukraińcy, itd. Gdyby oświadczył, że nie było Żydów współpracujących z Niemcami, oznaczałoby to negację Holokaustu. Jeśli nie podoba ci się odpowiedź, nie zadawaj pytania.

The_small_bear: O! Proszę! Przestań gadać głupoty. Istnieje wiele dowodów na to, że żydowscy sprawcy istnieli na wielu poziomach. Ogromna liczba publikacji i filmów na ten temat istnieje na całym świecie. Żydzi powinni zaakceptować, że nie są „narodem wybranym” i nie różnią się od innych. Między Żydami są dobrzy i szlachetni ludzie, a także szumowiny.

OrangeFries: Eskalacja konfrontacji nie jest dobrym pomysłem. Jedynym rezultatem będzie kolejny wróg Izraela w Europie.

OliveGuitare: No cóż … Szkoda, że Morawiecki jest bankierem, a nie politykiem z zimną krwią. Z drugiej strony może to być dobre dla nas wszystkich na dłuższą metę. Wszakże prawda nas wszystkich wyzwoli;)

Źródło: jpost.com

Comments are closed.