Wyższy od wieży Eiffla i Pałacu Kultury. Powstanie drewniany drapacz chmur [VIDEO]

Drewniany drapacz chmur powstanie w Tokio.
Drewniany drapacz chmur powstanie w Tokio.
REKLAMA

Sumitomo Forestry to japońska firma działająca m.in. w przemyśle drewnianym. Ze względu na nadchodzące 350 urodziny, istniejącego od 1691 r. przedsiębiorstwa, władze zdecydowały się na wykonanie zakasującego projektu. Do 2041 r. ma powstać najwyższy na świecie, drewniany wieżowiec. Planuje się, że budynek osiągnie 350 metrów wysokości, a w ten sposób prześcignie Pałac Kultury, czy wieża Eiffla.

Władze przyjęły, że budynek, który ma stanąć w Tokio, będzie w 90 proc wykonany z drewna. By wzmocnić konstrukcję, zdecydowano się zastosować metalowy szkielet, który będzie dodatkową ochroną w czasie nawiedzających stolicę Japonii trzęsień ziemi.

REKLAMA

Na ponad 70 piętrach, których łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 185 tys. metrów kwadratowych, powstaną biura, hotele oraz apartamenty mieszkalne.

ZOBACZ: Światowe media rozpisują się na temat polskiego olimpijczyka! „To co się stało jest nie do pomyślenia” [VIDEO]

Firma chce, by projekt był ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Na jego szczycie ma powstać ogród, a cała koncepcja zakłada połączenie przestrzeni użytkowej i mieszkalnej z roślinnością, ogrodami i sadzawkami dla ryb.

PRZECZYTAJ: Sensacyjna PROGNOZA POGODY! W tym tygodniu przyjdzie mróz, a marzec będzie zaskakujący

Chcemy przemienić centrum miasta w las. Takie budynki tworzą dobre warunki zarówno dla roślin i zwierząt, ale również dla ludzi – stwierdził przedstawiciel firmy.

Co ciekawe, inicjatywę wspiera japoński rząd. Władze zachęcają developerów do wykorzystywania drewna w budowie nowych konstrukcji. Aktualnie najwyższy drewniany budynek znajduje się w kanadyjskim Vancouver i ma wysokość 18 pięter.

SPRAWDŹ: O tym media milczą. Islamiści masowo wyrzynają chrześcijan. „Rząd nie reagował, kiedy te okrucieństwa trwały”

Źródło:tvn24bis.pl

REKLAMA