Zakłamani niemieccy historycy przyłączają się do nagonki na Polskę

Auschwitz holocaust odpowiedzialność Niemcy
Brama w niemieckim obozie Auschwitz. fot. Wikimedia

Zrzeszenia Historyków i Historyczek Niemiec (VHD) uważa polską nowelizację ustawy o IPN, przewidującą kary za przypisywanie państwu polskiemu współodpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie, za zagrożenie dla wolności naukowej – oświadczyła przewodnicząca związku.

„Przedstawienie i ocena historii nie może być przedmiotem doktryny państwowej” – powiedziała we wtorek we Frankfurcie przewodnicząca zrzeszenia Eva Schlotheuber.

Schlotheuber obawia się, że ustawa doprowadzi do sterowania badań naukowych i pamięci. Jak powiedziała, stanowi ona poważną ingerencję oraz próbę ograniczenia kręgu krytycznych naukowców.

To zabawne, że mówi to niemiecki historyk, w którego kraju grozi kara za tzw. „kłamstwo oświęcimskie.” Warto wspomnieć, że pod koniec 2016 roku w Niemczech 88-letnia Ursula Haverbeck została skazana przez niemiecki sąd na 2,5-roku więzienia za negowanie holokaustu.

Można się spierać nad sensownością tej ustawy, ale na pewno nie ogranicza ona w żaden sposób wolności badań naukowych jak chce nam wmówić niemiecka historyk.

Ustawa wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Nie dotyczy to jednak działalności naukowej czy artystycznej.

Ustawa wywołała ostrą krytykę ze strony Izraela, USA i Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją 6 lutego i skierował w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy przepisy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

 1. Szwabska hipokrytka!Jeszcze nam Polakom chcą wmówić,że za wybuch II wojny światowej to my jesteśmy winni!Co za hołota! Za to ubogacą ich beżowi i super!

  • Żeby wojna wybuchła, to muszą być co najmniej 2 strony konfliktu, więc…wcale nie trzeba nic wmiawiać…

  • Co za bzdura.Ile razy minister spraw zagranicznych Niemiec,ambasador Niemiec,kanclerz Merkel -mają powtarzać,że Niemcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za wybuch drugiej wojny światowej,holokaust i mordowanie m.inn.Polaków.A ustawa o IPN jest krytykowana nawet przez premiera Olszewskiego,który nazwał ją bublem prawnym i nie on jeden.Nie ma w niej ani jednego słowa o penalizacji sformułowania ”POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE”.Z takim sformułowaniem wszyscy by się chętnie zgodzili ,co wyrażają jasno wszyscy uczestnicy dyskusji-od Izraela począwszy.Komuś bardzo zależy na tym aby zamieszać.Nie będę pokazywać kto tu oszukuje ale…..

 2. chcieliby swoje historyczne fjuty wyprostowac, ale nawet im viagra nie pomoze.

 3. Pewnie jestem niedoinformowany, bo nie słyszałem o badaniach niemieckich historyków zbrodni japońskich z czasów II W. Św.. Nie wydaje mi się, by mieli jakieś przeciwwskazania w tej sprawie, może prędzej brak wskazówek.
  Jak już się zdecydują, to polecam szczególnie sprawę braku pociągnięcia do odpowiedzialności karnej zbrodniarzy.
  Środowiska żydowskie też pewnie dążą do ujawnienia prawdy, przede wszystkim na współczucie dla ofiar – wyjątkowe!

 4. Głupi adminie, twój system odrzuca prawidłowy adres email, więc aby łyknął komentarz muszę wprowadzić błędny.

Comments are closed.