Szaleńczy pościg za pedofilem. Uciekał autostradą A2 pod prąd z 14-latką, którą wykorzystywał

Foto: policja

Na autostradzie A2 odbył się pościg za mercedesem, którym uciekał pedofil z 14-latką. Kierowca na widok policji zaczął jechać pod prąd na A2. W samochodzie wiózł zaginioną dziewczynę, którą przez kilka dni wykorzystywał seksualnie. 

„Do tego zdarzenia doszło 7 grudnia ub. roku w Zgierzu. 33-letniego kierowcę mercedesa próbowała zatrzymać policja. Numery rejestracyjne wskazywały na to, że samochód jest kradziony” – podaje gazeta.pl.

Według „Dziennika Łódzkiego” kradzież pojazdu zgłosił ojciec 33-latka. 

Kierowca zamiast zatrzymać się do kontroli gwałtownie przyspieszył, a policjanci ruszyli w pościg. Pojechał w stronę autostrady A2. Na rondzie w Emilii wjechał pod prąd na autostradę A2. Kontynuując pościg policjanci używali sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca początkowo ominął policyjne radiowozy i po chwilowym postoju, ruszył z dużą prędkością – mówił dla „DŁ” Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Inni kierowcy musieli dokonywać gwałtownych manewrów i hamować, żeby nie zderzyć się z rozpędzonym mercedesem. Doszło do kolizji dwóch aut, a uciekający w końcu zjechał na pas zieleni i w pobliżu Nowostawów Górnych uderzył w barierki. Kierowca wybiegł z pojazdu, zaczął uciekać.

Jak się okazało w samochodzie była też dziewczyna, której rodzice kilka dni wcześniej zgłosili zaginięcie.

Przez kilka dni wspólnie podróżowali po Polsce. W tym czasie małoletnia kilkukrotnie została wykorzystana seksualnie – mówi „Dziennikowi Łódzkiemu” Krzysztof Kopania.

33-latek przyznał się do stawianych zarzutów, prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: PILNE! Sukces polskich internautów! Zakłamany film żydowskiej organizacji zniknął z YouTube

Źródło: „Dziennik Łódzki”, gazeta.pl

4 KOMENTARZE

  1. W państwie Dzingis Khana za 14-latkę od razu maiłby ucięty łeb, zboczuch jeden.

  2. A kto powiedział że ją porwał … ten artykuł jest tak napisany by wszystko nie było jasne
    … Jak dla mnie małolata sama tego chciał fakt że nie popieram zachowania tego 33 letniego pedofila bo sam mam córkę w tym wieku … Ale to są złe czasy i młodzież za szybko chce być dorosła …

  3. Wystarczy obniżyć wiek niepełnoletniosci o jeden rok i nie będzie cyrku.Rzeczywistosc mowi to za siebie.Prawo ,religia i nauka zawsze wlokły się z tyłu za realnym życiem.

Comments are closed.