Orban wystawił Unii rachunek. Budapeszt żąda od Brukseli zwrotu gigantycznych kosztów [VIDEO]

Wiktor Orban. Foto: PAP/EPA/MIT
Wiktor Orban. Foto: PAP/EPA/MIT

Wydaliśmy ponad miliard euro na ochronę granicy. Bronimy nie tylko siebie, ale i Europy. Niech nam zostanie zwrócona przynajmniej połowa. Ten temat muszę dziś podjąć – oświadczył premier Węgier. Orban żąda od Unii zwrotu środków poniesionych na obronę granic wspólnoty. Zapowiedział również, że będzie forsował zmiany w UE.

Węgry, które jako jedno z niewielu państw UE, zdecydowały się na powstrzymanie płynącej do Europy fali imigrantów, poniosły olbrzymie koszty. Chodzi o kwotę, która Budapeszt oszacował na 1 mld euro.

Teraz Orban atakuje Brukselę i żąda zwrotu pieniędzy. Jak przyznał w nagraniu, zależy mu na tym, by UE przekazała środki na pokrycie połowy kosztów, czyli 0,5 mld euro

Premier Węgier zapowiedział również, że wystąpi z propozycją wprowadzenia „procedury czerwonej kartki”. Miałaby ona dawać większe prerogatywy parlamentom narodowym. Pomysł polega na przyznaniu członkom UE możliwości zatrzymania sporów, jeśli godziłby one w interesy wewnętrzne danych państw.

ZOBACZ: Przybysze chcieli ukraść mu owce. Rolnik otworzył ogień. Teraz ma problemy

Polityk ostro skrytykował pojawiające się w UE propozycję, by podczas obliczania miejsc w Parlamencie Europejskim, brać również pod uwagę przyjętych imigrantów. Jego zdaniem takie rozwiązanie jest nie do pomyślenia, ponieważ Europa należy do Europejczyków.

Można stwierdzić, że Orban przyjął strategię ofensywną i na plotki o powiązaniu unijnych dopłat z przestrzeganiem praworządności w wersji brukselskiej, odpowiedział, wystawiając eurokratom rachunek za ochronę.

SPRAWDŹ: Morawiecki po cichu buduje partie. Efekt jest imponujący. „Jestem bardzo zadowolony”

Źródło: wpolityce.pl

4 KOMENTARZE

 1. Panie Orban, 2 miliardy Euro , dlaczego to Węgry mają dopłacać za opieszałość !!?

 2. ▌▌Sprawa jest arcyboleśnie prosta…

  Z Niemiec (poprzez Brukselę) pojawiły się już pierwsze nielegalne żądania: 250.000 € za każdego nieprzyjętego nielegała. Nie zrobiło to aż takiego wrażenia, więc wkrótce niektórzy zaczęli dodawać: — „Rocznie…”

  Jeśli takie są koszty utrzymania każdego nygusa, to jakie powinny być kary za nielegalne wpuszczenie go do wspólnej Strefy Schengen? No minimum 10× większe, czyli 2.500.000 € (rocznie?) za każdego nielegalnie wpuszczonego do Strefy Schengen.

  Tyle do zapłaty za każdego kosztownego nygusa, albo samowykluczenie się ze Strefy Schengen i blokada granic razem z wpuszczonym za sute łapówki milionem nielegałów — do czasu samodzielnego poradzenia sobie z wywołanym przez siebie problemem.

  .

  Z tego pojawią się pieniądze na utrzymanie szczelności granic.

 3. „Polityk ostro skrytykował pojawiające się w UE ~propozycję~” jeśli liczba mnoga to propozycje – „e” na konću, zamiast „ę”
  Pozdrawiam!

Comments are closed.