Wielka mobilizacja wojskowa w Turcji. „Będzie bardzo gorąco”

REKLAMA

Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że możliwa jest mobilizacja wojskowa, a na taką możliwość powinni być gotowi wszyscy. Prezydent Turcji stwierdził, że jego kraj czeka „gorące lato”. 

Po niepokojących słowach głowy jednego z najmocniejszych militarnie państw świata, jego obywatele gorączkowo zaczęli sprawdzać czy nie dostali przydziału, do którejś jednostki wojskowej. Sparaliżowało to stronę internetową tureckiego MON. Ucierpiały też inne elektroniczne usługi rządowe.

REKLAMA

Słowa prezydenta wywołały też pytania o militarną turecką operację w Syrii. Podczas sobotniego przemówienia Recep Tayyip Erdogan mówił o „światowej propagandzie opartej na kłamstwach” w odniesieniu do tureckiej operacji militarnej w Syrii – podaje TVP INFO.

Erdogan tłumaczył, że celem działań tureckiej armii jest neutralizacja w Afrinie wojsk. Powiedział też, że jego armia „zneutralizowała już ok. 2 tys. „terrorystów”.

Turecka operacja militarna wymierzona jest w kurdyjskich bojowników pod nazwą „Oliwna Gałąź Oliwna” trwa od ponad miesiąca.

Zobacz: Wstrząsające nagranie. 89-letni weteran II Wojny Światowej umiera, a pielęgniarki się śmieją [VIDEO]

Źródło: TVP INFO

REKLAMA