Friedman mocno do Polaków: „Świat chce zrobić z was faszystów, bo wchodzicie do grona rozgrywających. A wasza mentalność za tym nie nadąża”

Znany politolog George Friedman, dyrektor generalny agencji wywiadu Stratfor, udzielił wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy”, w którym mocno ocenił ostatnie wydarzenia związane z ustawą o IPN i międzynarodową reakcją na nią. Jego zdaniem polskie elity wciąż mentalnie nie nadążają za zmianą pozycji Polski w świecie i nie potrafią się dobrze przygotować do tego rodzaju sytuacji.

„Jeszcze 10 lat temu nikt by się nie przejął, co Warszawa ma do powiedzenia na dowolny temat. W tej chwili nie macie już tego „komfortu”. Gdy uchwalacie kontrowersyjne ustawy, będą one komentowane również za oceanem”. Jeśli zaczyna się dyskusję na temat tak drażliwy jak odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej, to trzeba być przygotowanym na ostre reakcje” – uważa Friedman.

Jego zdaniem tego właśnie przygotowania zabrakło polskim elitom, ale nie tylko. Zdaniem Friedmana „Polska właśnie w tej chwili ponownie wkracza do grona nie tylko rozgrywanych, ale i rozgrywających” ale wielu Polaków wciąż cierpi na narodowy kompleks „europejskiego zaścianka”.

„Polska musi sobie w końcu uświadomić, że to, co robi i mówi, nie jest już skierowane tylko na użytek wewnętrzny. Świat zaczął się wam bacznie przyglądać. Niestety, wasza mentalność nie nadąża za zmieniającą się rzeczywistością. Nadal wielu waszych obywateli i przedstawicieli elit politycznych sądzi, że Polska jest biedna i nieistotna. To nieprawda” – ocenił politolog.

Zdaniem Friedmana przygotowanie gruntu pod ustawę o IPN i ocena jej kosztów były ze strony rządu bardzo słabe, wręcz nieprofesjonalne. „Czy ta ustawa była absolutnie konieczna? Po drugie: Jeśli była, to jaką cenę jesteście w stanie za nią zapłacić? Każdego dnia płacicie za nią coraz cenniejszą walutą, czyli zaufaniem na arenie międzynarodowej” – stwierdził, dodając:

„Myślę, że straty są nadal do odrobienia, tylko musicie sobie zdać sprawę z sytuacji, w której się znajdujecie. Świat chce zrobić z was faszystów, ale nimi nie jesteście. Jesteście narodowymi romantykami, a to nie to samo” – stwierdził, zwracając przy okazji uwagę na naiwność Polaków w innej kwestii – przekonania, że wystarczy mieć sympatię prezydenta USA, by relacje Polski z Ameryką rozwijały się doskonale.

„Polacy często popełniają podstawowy błąd, sądząc, że to prezydent osobiście odpowiada za kierunek polityki amerykańskiej i jeśli wygra akurat ten, któremu w jakiejś mierze bliżej do Europy, to nastanie złota era współpracy. Tymczasem ciężar władzy w Ameryce spoczywa na wielu barkach. Nie jesteśmy europejską demokracją parlamentarną, a głowa państwa nie jest centrum. To nie Biały Dom nazywany jest Kapitolem, a budynek Kongresu. Jeśli chce się tworzyć długofalowe i silne sojusze ze Stanami, to trzeba sobie ten fakt uświadomić i zacząć zwracać większą uwagę na dialog z kongresmenami, którzy rządzą dłużej niż prezydent” – zauważył Friedman.

Czytaj też: Były premier RP broni Stepana Bandery. „On nie miał nic wspólnego z rzezią wołyńską”

9 KOMENTARZE

 1. Ukraina ma jeszcze gorzej. Te najcenniejsze, najzyzniejsze ziemie, na swiecie…nie tylko EU i Polska okreslaja jako najbiedniejsze. Takze USA :(

 2. Nie wypowiem sie na temat wszystkich tez Friedmanna. Ale jedna teza jest na pewno (100%) PRAWDZIWA:
  Mentalność tzw. elit. Politycy, intelektualiści, artyści, literaci, także korpoludki, w swojej większości to chłopi pańszczyźniani, lokaje i pokojówki. Ktoś o mentalności dopiero co uwłaszczonego chłopa, to w tym towarzystwie panisko całą gębą.
  Elyty od rana do wieczora drżą zmieniając co chwila pampersy na samą myśl, że Kozia Wólka Zeitung albo Męcikał Times może źle o nas napisać. Na samą myśl, że Jewish Schmatlavyetz może nas zrugać … mdleją. Yntelektualysty natychmiast pysza lysty wiernopoddańcze!
  Nikogo już nie dziwi, że łoją nas ile wlezie. Na razie dyplomatycznie i wizerunkowo.
  Ale to się może zmienić … o ile nic się w tej mentalności nie zmieni.

  • Wieczny kult prezesa nie tylko partyjnego ale w różnych organizacjach takich jak chociażby koło pzw czy pzd , a nawet częściowo w firmach . Takie podejście nas zgubi nie jesteśmy niewolnikami a ludźmi wolnymi zacznijmy więc myśleć jak wolni ludzie a jak jakiś prezes ludziom szkodzi to trzeba go kopnąć w dupę a nie smarować wazeliną.
   Polacy niestety mają mentalność żony alkoholika , nie ważne że pił i bił ważne że by był . Czas otrzeźwieć i zmienić myślenie i zacząć żyć jak wolni ludzie biorący odpowiedzialność za siebie a nie liczyć na kogoś . O wolność nasi przodkowie walczyli i krew przelewali nie wolno klękać przed żadnym mocarstwem i królem z wyjątkiem tego w Niebie .

   • Problem nie leży w szmalcownikach i w żydach. Problem leży w nas, Polakach!
    Ostatni wynalazek wyborczy narodu pn. PiS znowu się (chyba) Polakom nie udał. Będzie zwalczał w Polaczkach faszyzm. Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
    Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
    To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
    Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
    Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
    Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

    • Skoro w ten sposób się wypowiadasz, p narodzie z którego się wywodzisz, sam jesteś polaczkiem a raczej polaczyną. Masz chyba jakieś kompleksy kmiotku.

    • wiesz co do ogólnego obrazu to prawda – ale trzeba być chamem tępym żeby nie rozumieć tego co się pisze, skoro Polacy zostali wyniszczeni – ponad 10 milionów Polaków poniosło śmierć więc ofiary żydowskie to zaledwie cień, do tego wymordowano praktycznie całą Polską inteligencję a sam naród został poddany indoktrynacji na każdym szczeblu to niby jak Polacy mają wybierać ? Głosowali na Polaka Dudę a po wyborach okazał się przynajmniej antyPolakiem ! Najpierw praca u podstaw – Polacy to szlachetny i mądry naród – wystarczy, że ujrzą prawdę, tak przez żydów ukrywaną a wynik jest łatwy do przewidzenia.

 3. Żydzi szerzą i wyznają rasizm oraz dzielą ludzi na ”Gojów” i ”naród wybrany” co wprost oznacz, że wszelkie żydowskie organizacje, gminy oraz związki i stowarzyszenia funkcjonują w Polsce w sprzeciwie z prawem Polski !! Dlatego natychmiast należy domagać się delegalizacji i karania żydów w Polsce. Judaizm jako para-religia jest sprzeczna z Polską Konstytucją – dlaczego rasistowska ideologia nienawiści i pogardy do wszystkich NIE-żydów jest w Polsce tolerowana i praktykowana pomimo, że są prawnie niedopuszczalne ?!
  Art. 13. Konstytucji RP mówi: „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.
  W Talmudzie stanowiącym podstawy do istnienia kultury żydowskiej znajdujemy:
  „Wycinajcie istoty ludzkie, gdyż narody świata nie są ludźmi, lecz zwierzętami” Baba Mecia 114,6.
  “Życie Goja i wszystkie jego siły fizyczne należą do żyda” (A. Rohl. Die Polem. s. 20).
  „Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) – (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)
  „Nie-Żydów stworzono by służyli Żydom jako niewolnicy” – (Midrasch Talpioth 225)
  „Kto złożył przysięgę w obecności Gojów, rabusiów i urzędnika celnego nie jest za nią odpowiedzialny” Tosefta Szebnot, 11.
  -Nauki Talmudu są ponad wszelkimi innymi prawami. Są one ważniejsze niż prawa Mojżesza. – Babbi Ismael, R. Chjamber i inni rabini.
  – Nauki Talmudu są ponad wszelkimi słowami żywego Boga. Sam Jachwe zasięga opinii ziemskich rabinów, kiedy ma trudne sprawy w niebie. Komentarz rabina Menechema do Piątej Księgi.
  Poniżej dobrze znana i wysoko ceniona opinia napisana przez rabinów:
  “Synu, zważaj na słowa uczonych w Piśmie, a nie na słowa prawa”. por. Erubhin, f. 21b
  Powód tego jest w traktacie Sanhedrin X, 3, f.88b:
  “Kto uchybia słowom uczonych w Piśmie, grzeszy bardziej niż ten kto uchybia słowom prawa”.
  „Dobytek Goyim jest jak pustynia bez właściciela, i każdy (Żyd) który go przejmie, posiadł go” -(Talmud IV/3/54b)
  „Wszelka własność innych narodów należy do narodu żydowskiego. Naród żydowski jest uprawniony do zabierania dóbr innych narodów bez skrupułów. Może postępować wbrew moralności jeśli to jest korzystne dla niego lub dla Żydów w ogóle” – Schulchan Aruch Choszen Hamiszpat 348.
  „Wszystkie nasze przyrzeczenie, przysięgi obietnice uważajmy za nieważne, nieistniejące. Nasze przysięgi i przyrzeczenie nie mają żadnej mocy wiążącej nas” – Schulchan Aruch, Edit I 36
  “Tam gdzie silni są żydzi, nie wolno pozostawić żadnego bałwochwalcy. . .” Ibid (X,7)
  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” Wspomniany na wstępie Begin z jego szałem nienawiści nie jest incydentem a normą ; Rabin Yitzhak Ginsburg oświadczył, „Musimy uznać, że żydowska krew i krew goja nie jest tę samą rzeczą”. (NY Times, czerwiec 6, 1989, p.5).
  A czy Talmud jest w istocie żywy ? oczywiście , że tak wystarczy przyjrzeć się działalności Izraela i Żydom w praktyce;
  Prof. Ehud Sprinzak z uniwersytetu w Jerozolimie opisał Kahane i filozofię Goldstein: „Oni wierzą, że jest wolą Boga, by stosowali przemoc przeciw ‚goyim,’ (hebrajski termin dla gojów”.) (NY Codzienne Wiadomości, luty. 26, 1994, p. 5).
  Zabójstwo pogan przez Żydów jest propagowane przez Talmud, mają być złożeni jako „Święte Ofiary” dla Boga (Zohar, III, 2276 i I, 38b i 39a). Śmierć pogan przez ścięcie jest szczególnie zalecane (Pesachim, 49b).
  Ayelet Shaked, znana posłanka izraelskiego parlamentu, „Matki wszystkich Palestyńczyków muszą zostać zabite”
  Na Purim, 25 lutego 1994 roku izraelski oficer armii Baruch Goldstein, ortodoksyjny Khazar z Brooklynu, zmasakrował 40 palestyńskich cywili, włączając dzieci, podczas gdy klęczęli na modlitwie w meczecie. Goldstein był uczniem późnego Rabina Kahane, który stwierdził, że jego obraz Arabów jako „psów” pochodzi „z Talmudu”. (Por. CBS 60 Minut, „Kahane”).
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że „goje rodzą się po to, by służyć Żydom”. – „Po co goje są tak naprawdę potrzebni? – Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie” . Midrasch Talpioth (225d): Bóg stworzył ich w formie człowieka dla chwały Izraela. Ale Akum zostali stworzeni wyłącznie w celu służenia im [żydom] dzień i noc. Ani nigdy nie można ich zwolnić z tej służby. Jest to stosowne dla syna króla [Izraelita], że zwierzęta w ich naturalnej formie, i zwierzęta w formie istot ludzkich powinny mu służyć”.

Comments are closed.