Niesamowicie mocny spot kampanii #RespectUs. Mamy przepraszać wszystkich? Zakrwawiony Polak pyta: „Dlaczego mnie k… nikt nie przeprasza”

Dawno nie było tak mocnego przekazu. Kampania #RespectUs opublikowała na swoim facebookowym profilu nagranie, po którym wiele osób inaczej spojrzy na próby zmuszania Polaków do przepraszania innych narodów i wpajanie im poczucia winy za zbrodnie Holocaustu i inne.

Udział w nagraniu wziął wywodzący się z Młodzieży Wszechpolskiej Marek Miśko. W filmie reprezentuje pobity i zakrwawiony naród Polski. Ironicznie przeprasza za krzywdy, które wyrządziły Polsce inne państwa. Przeprasza Niemców za „wuja Adolfa”, przeprasza naród radziecki za Sybir i wywózki Stalina. Klip kończy zdanie: „Tylko to jedno mnie przenika do głębi, że mnie k… nikt nie przeprasza”

Jak czytamy na FB: „Kampania społeczna #RespectUs to oddolna inicjatywa młodych Polaków, którzy nie chcą żyć w kłamstwie. Głównym celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec zakłamywania historii, oraz ukazywania Polski i Polaków jako kata w czasie II Wojny Światowej. Kampania jest organizowana dzięki zaangażowaniu Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która od lat włącza się w inicjatywy lokalne, ale również wielokrotnie zajmowała głos w sprawach ogólnopolskich występując przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom.“

Michalkiewicz. The Movie

Poniżej link do oryginalnego nagrania na stronie kampanii na FB:

Spot wzbudził silny odzew:

Czytaj też: Przełomowe odkrycie naukowców. TAK WYGLĄDA ŚMIERĆ. Jesteśmy świadomi, że umieramy przez kilka minut