Szokujące doniesienia dziennikarza: IPN ukrył informacje o żydowskim zbrodniarzu by nie drażnić Izraela

Wniosek o przyznanie uprawnień kombatanckich Barucha Schuba. Foto: fb
Wniosek o przyznanie uprawnień kombatanckich Barucha Schuba. Foto: fb

Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski donosi, że władze Instytutu Pamięci Narodowej ukryły informacje o żydowskim zbrodniarzu z czasów II wojny światowej. Sugeruje, że decyzja IPN wynikała z chęci niedrażnienia Izraela, którego obywatelem jest podejrzany Baruch Schub.

Według Wojciecha Wybranowskiego Baruch Schub z Izraela wystąpił do polskich władz z bezczelnym wnioskiem o przyznanie mu pieniędzy za działalność kombatancką w czasie II WŚ.

Śledczy z IPN wykryli, że był on zamieszany w zbrodnie przeciwko Polakom i Litwinom i zawnioskowali do władz IPN o postawienie go przed prokuraturą i poinformowanie o tym fakcie strony litewskiej.

Co zrobiły władze IPN? Ukryły tę informację!

Poniżej pełny tekst wpisu Wojciecha Wybranowskiego na portalu Facebook:

„Chcecie usłyszeć opowieść o państwie z dykty? Uwaga- będzie bolało.

Kilka miesiecy temu obywatel Izraela Baruch Schub zwrócił się do Polski o pieniądze za działalnośc kombatancką w czasie II WŚ.

W trakcie rutynowej analizy historycy IPN odkryli, że służył w oddziałach majacych na sumieniu mordy na Polakach i Litwinach, m.in pacyfikację wioski Bakaloryszki ( powiat trocki). Zawnioskowali więc do władz IPN o postawienie go przed prokuraturą i jednocześnie- powiadomienie o nim Litwinów.

Co zrobiono? Nic. Ukryto informacje o nim przed pionem śledczym i stroną litewską. Dlaczego? By nie drażnić Izraela, którego obywatelem jest Schub? Władze IPN twierdzą, że nie powiedzą czemu tak postąpiły, bo… nie musza się tłumaczyć.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W PONIEDZIAŁKOWYM ” DO RZECZY”. Serdecznie polecam.”

6 KOMENTARZE

  1. Brawo dziennikarze Do Rzeczy ! Pokazujcie śmiało jakie skurwysyny, piastują stanowiska w państewku z namaszczenia umiłowanych przywódców. Swoją drogą ciekawe ilu jeszcze żydowskich łajdaków utrzymuje polski podatnik ?

  2. Czemu tak jest czy to kraj z dykty nie
    To kraj piękny choć przez lata niszczony przez wrogów wewnętrznych zwacy się Polakami patriotami a są zwykłymi zaklamanymi zydkami zdrajcami dla tego tak jest kto co by zrobił Ziobro?? Czy dudus żydek to im nie na rękę widzia wszyscy jak jest gdzieś mają polskie prawo i konstytucję mordę sobie nią wycieraja i ż nas goji się nasmiewaja a czy ktoś mógłby dudusiowi zydkowi wyjaśnić raz na zawsze bo chyba tępy jest nie douk jeden bo to jest POLSKA od tysięcy lat ą nie żaden tam jakiś polin panie dudusiu to Polska nie polin jak to pięknie nie douk jeden zwie mój nasz nie jego kraj . Tak pięknie opowiada jak to Polacy i Żydzi razem w zgodzie żyli przez wieki . Czemu dudus nie powie jak było czemu dudusiu nie powiesz że przez wieki Żydzi zerowali na głupocie Polaków ich na iwnosci czemu nie powiesz jak to było że Żydzi mieli Polaków za śmieci gorszych parobkow i nadal łżesz żydku zerujecie na nas czemu tak ukrywacie te swoje pochodzenie. Dudusiu a może wyjawisz prawdę o Jedwabnem jak tam było co się tam wydarzyło a nie ukrywacie prawdę. Ah bym zapomniał prawda jest tylko waszą wy plemię zmijowe i nie róbcie z Polski polin bo historia kolem się zatoczy i wyzwoli Polskę z pod panowania żydowskiej chazarskie holoty goje się zbuntuja i wam dupy zrujnuja wyladujecie na śmietniku historii a ż Polaków zrobicie naród faszystowski. A i dudus nie podpisuj ustawy która w planach jest by żydowski język 2 urzędowym językiem był

  3. dla czego ie piszecie co to były za oddziały – niemickie, sowieckie ? w internecie iem zadnej informacji o tej pacyfikacji

  4. I tak po raz n-ty PiS zdradza swój elektorat. Coś mu się pokićkało i chyba myśli, że musi zabiegać o wyborców w izraelu a nie w Polsce! :-)))))))))))))))))))))))

  5. Trzeba zawsze publikować nazwiska urzędników, którzy wydali taką decyzję! Jak się nazywali? Jak nie będziemy ich demaskować, to będzie się to powtarzać! Anonimowość urzędników sprawia, że tak postępują!

Comments are closed.