„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (09-10/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Przeciw polakożercom: Nie tylko w USA Polacy stają się powoli „nazistami”. Zmiana tego stanu świadomości zajmie wiele lat. Zdaniem Tomasza Sommera, zacząć ją trzeba od likwidacji ośrodków antypolskiej propagandy, które… żyją z kieszeni polskich podatników i oskarżają ich za ich własne pieniądze! (str. VII ). Francuskie echa polsko-żydowskiego sporu (nad Sekwaną żyje największa diaspora żydowska w Europie) jasno pokazują, że umizgi polskich władz i próby uspokajania sytuacji są z góry skazane na porażkę (więcej na str. XLVI).

Obsesja kontroli: Dzięki nowym technologiom rząd ma praktycznie nieograniczone możliwości kontrolowania wszystkiego, co się rusza i zarabia pieniądze. Jednym z takich narzędzi jest Jednolity Plik Kontrolny (str. XII). Tymczasem walka z wyłudzeniami VAT tak naprawdę nie dotyczy tych, którzy dokonywali wyłudzeń, tylko w dużej mierze ofiar tych podmiotów, które czasami są w ogóle nieświadome, że były zaangażowane w karuzele VAT-owskie. Więcej na str. XIV e-wydania.

KRAJ

● Swastyka zamiast orła – Tomasz Sommer
● Coraz częściej staję się – realistą. Z Pawłem Kukizem rozmawia Rafał Pazio.
● Jednolity Plik Kontrolny do kontroli – Marek Łangalis
● U szczelnianie VAT uderza w uczciwe firmy. Z Jackiem Duszą rozmawia Tomasz Cukiernik
● Temida przed Temidę – Leszek Szymowski
● Roztargnieni pod specjalną ochroną – Stanisław Michalkiewicz
● Amber paraliż – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● Niemcy: „Postęp” w CDU i SPD – Tomasz Mysłek
● Francja: Socjologia zakładów karnych – Bogdan Dobosz
● Projekt, który zmieni Azję – Marek A. Koprowski
● USA: Wieści z Białego Domu – Natalia Dueholm
● Nowe Indie – Wojciech Tomaszewski
● Rosja: Rolnicy skorzystali – Antoni Mak

PUBLICYSTYKA

● Francuskie echa polskożydowskiego sporu – Bogdan Dobosz
● Życie pod drugim Sowietem – Marek A. Koprowski
● Religia Holokaustu a uniwersytecki relatywizm – Jakub Wozinski
● Strzelanina. Protesty i pomysły – Natalia Dueholm
● (O)Błędy pikettyzmu – Marcin Adamczyk
● Walka o prawdę trwa. Z Leszkiem Żebrowskim rozmawia Rafał Pazio.
● Wietrzenie Marca 1968 roku – Jerzy Kenig