Kolejna odpowiedź na zakaz handlu w niedzielę. Sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia sklepów. Już od dziś

Sklep Lidl/obrazek ilustracyjny/Fot. wikimedia
Sklep Lidl/obrazek ilustracyjny/Fot. wikimedia

Wydłużone godziny pracy w piątki i soboty to odpowiedź niektórych handlowców na zakaz handlu w niedzielę. Najbliższy taki dzień to 11 marca. Już dziś niektóre sieci zmieniły więc godziny otwarcia sowich placówek.

Robi tak między innymi Lidl, którego sklepy w piątki i soboty będą czynne do 22.00. „W poniedziałki, jak i w kolejne dni tygodnia, sklepy będą czynne od godziny 7.00 rano” – poinformowała tvn24bis.pl Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Wcześniej niektóre ze sklepów Lidla też pracowały do 22.00, ale część była czynna tylko do 20.00 lub 21.00. Po wejściu w życie zakazu handlu w niedziele godziny pracy wszystkich Lidlów zostaną zrównane.

Na wydłużenie otwarcia sklepów o godzinę w każdy piątek i sobotę zdecydowała się też Biedronka. Teraz będą pracowały do 22.00, a niektóre nawet do 23.00. Jak donosi portal TVN24, zmian nie wyklucza także Carrefour, jednak godziny pracy poszczególnych sklepów będą tam podejmowane lokalnie przez ich dyrektorów. Wydłużania godzin pracy nie planuje natomiast Kaufland, którego placówki już teraz są otwarte w godzinach 7.00-22.00.

Czytaj też: Wybuch w Poznaniu – NOWE FAKTY. „To był psychol”. Dlaczego żona wpuściła go do mieszkania tuż przed zbrodnią?