Tarczyński nie daruje Nergalowi. Osobiście chce o tym porozmawiać z Ziobrą

Adam
Adam "Nergal" Darski i Dominik Tarczyński. Foto: Facebook/PAP/Tomasz Gzell

Poseł PiS Dominik Tarczyński chce, by minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro objął nadzorem złożone przez niego zawiadomienie ws. Nergala. Jak poinformował, jeszcze w sobotę zamierza złożyć w tej sprawie wniosek do Ziobry, a także porozmawiać z nim osobiście.

„Dziś składam wniosek do Prokuratora Generalnego, Ministra Sprawiedliwości o objęcie nadzorem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, które złożyłem w związku z upublicznionym nagraniem +Nergala+ Adama Darskiego” – napisał Tarczyński w sobotę na Twitterze. „Jeszcze dziś będę rozmawiać z Ministrem Ziobro” – dodał.

W piątek do prokuratury trafiły dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lidera zespołu Behemoth Adama „Nergala” Darskiego. Jedno z nich złożył Tarczyński, drugie – posłanka PiS Anna Sobecka.

Chodzi o filmik, który muzyk zamieścił na swym profilu na jednym z portali społecznościowych. Nergal śpiewa tam piosenkę z okazji Dnia Kobiet, trzymając gumowego penisa z przymocowaną do niego figurką Chrystusa.

W zawiadomieniu, które Dominik Tarczyński złożył w piątek do Prokuratury Rejonowej w Kielcach, jest mowa o podejrzeniu popełnienia przez Darskiego przestępstwa obrazy uczuć religijnych.

Polityk podkreślił w uzasadnieniu, że „tego typu obrzydliwe zachowanie jest niegodne i uderza w przedmiot czci religijnej wielu milionów Polaków”. „Połączenie figury Jezusa Chrystusa z imitacją męskiego członka nie może się z niczym innym kojarzyć, jak tylko z próbą ośmieszenia tego, co święte, tego, co jest dla wielu najwyższym wyrazem sacrum, szacunku i ludzkiej miłości” – wskazał poseł.

Anna Sobecka natomiast zawiadomiła w tej samej sprawie Prokuraturę Rejonową Gdańsk – Śródmieście. Posłanka zwróciła w swym doniesieniu uwagę, że umieszczenie podobizny Chrystusa w takim miejscu, miało na celu obrazę uczuć religijnych innych osób. „Postać Jezusa Chrystusa – syna Bożego jest dla katolików postacią świętą. Jezus Chrystus z całą pewnością nie kojarzy się katolikom w kontekście seksualnym lub fizjologicznym i umieszczanie go w takim kontekście jest dla nich obraźliwe” – zaznaczyła.

Według Sobeckiej Darski „niewątpliwie działał z winy umyślnej w zamiarze bezpośrednim”. „Chciał on bowiem poprzez swój pseudoartystyczny występ obrazić uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej” – wskazała.

Zgodnie z Kodeksem karnym „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.(PAP)

7 KOMENTARZE

 1. Jednak z tego Nergala to cham! Już tak był blisko śmierci,ale się wywinął !Niech tak nie podskakuje ,bo nie zna dnia ani godziny! Czemu swojej mordy nie umieścił na tym sztucznym penisie!

 2. Mieli rację mówiąc, że jeśli ten czub Nergal miałby odwagę, to niech by przykleił tam symbole innych religii to wiadomo już, że by bez łba chodził…A gdzie są nasi umiłowani księża, elity rządowe, Pan Duda, minister kultury, ministerstwo sprawiedliwości . Oni wszyscy powinni przeprosić Polaków dla których wiara coś znaczy, za to, że to ścierwo N. może działać w naszej przestrzeni publicznej

 3. Ten tchórz bliźni tylko katolikom bo nie bronią swojej wiary łącznie z episkopatem. Deportujcie go Arabii Saudyjskiej.

  • @Marceli – To dobre:-)
   Akcja Dominika Tarczyńskiego w czasach anarchii, w jakiej żyjemy, tylko wzbudzi wśród lemingów jeszcze większy zachwyt nad tym palcem robionym „artystom”. No wybaczcie; od lat słucham radiowej Trójki, Jedynki, Vox, Radia Maryja, RMF Classic, no właściwie wszystkiego, a mam zaprogramowanych 15 stacji, ale NIGDY nie słyszałem żadnej piosenki tego ponoć słynnego Darskiego. Dlatego uważam, iż ten niedorozwój jest po prostu kolejną, opłaconą przez kogoś wydmuszką mającą pluć na nasze świętości i tyle. W normalnym państwie nikt by sobie w takich sytuacjach nie wycierał gęby wolnością „ekspresji artystycznej”, tylko przyszedłby i dałby mu w mordę.

 4. Kto temu debilowi dał szpik jak był chory na białaczkę kilka lat temu?
  Przyznać się!

Comments are closed.