Nadciąga tajemnicza choroba X, która zabije miliony. Naukowcy są bezradni

tajemnicza choroba śmierć zabije miliony
Zdjęcie ilustracyjne.

Naukowcy ostrzegają przed tajemniczą i śmiertelną epidemią, która nazwali chorobą X, która może zabić miliony ludzi na świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia dodała, ten nieznany patogen do listy zagrożeń dla ludzkości.

Każdego roku naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia tworzą listę najbardziej prawdopodobnych chorób, które mogą przemienić się w globalną pandemię.

W tym roku wraz z Ebola, SAPRS, Zika, na tą listę trafiła choroba X, która nie wiadomo jak powstanie. Powodem dodania choroby X do tej listy jest mniemanie naukowców, że kolejną pandemię wywoła wirus, który nie sprawiał przedtem problemów. Choroba X może być właśnie tą chorobą, nieznaną ludziom.

Czytaj też: To dlatego Rosjanie chcą zabić Siergieja Skripala. Szczegóły działalności byłego pułkownika GRU

Zabójcza pandemia grypy może uderzyć jutro i zabić więcej niż 300 milionów ludzi ostrzegają naukowcy.

Norweski naukowiec i doradca Światowej Organizacji Zdrowia John-Arne Rottingen powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że następna pandemia będzie „czymś, co my przedtem nie znaliśmy”.
Uważa się, że choroba X może nawet być bardziej stworzona przez ludzi niż stać się wytworem natury. Nie wyklucza się, że ona może być następstwem użycia broni biologicznej lub chemicznej.

Rottingen powiedział, że „syntetyczna biologia umożliwia tworzenie nowych śmiertelnych wirusów, przed którymi praktycznie nie ma ochrony.”

Powyższe nie wyklucza, że choroba X może mieć swój początek w świecie natury jak poprzednie śmiertelne epidemie takie jak hiszpanka czy HIV.

Czytaj też: Polskę ominą nowe amerykańskie cła? „Możliwe, że Polska zostanie oszczędzona”

„Intensywność zwierzęco-ludzkich kontaktów staje się o wiele większa, w miarę jak świat się rozwija. To stwarza większe prawdopodobieństwo nowych chorób podobnie jak coraz częstsze podróże i handel” – powiedział profesor Marion Koopmans dla The Daily Telegraph.

Dotychczas największą śmiertelną pamdemią była tzw. hiszpanka, czyli hiszpańska grypa, która wybuchła w końcu IWŚ i pociągnęła za sobą śmierć co najmniej kilkudziesięciu milionów ludzi, być może nawet 100 milionów.

Reklama / Advertisement

Comments are closed.