Polacy górą! Nasza reprezentacja zdobyła aż sześć złotych medali mistrzostw świata

Psi zaprzęg. Obrazek ilustracyjny. Foto: Rainer Lippert / wikimedia

Reprezentacja Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów (PZSPZ) zdobyła w szwedzkiej miejscowości Sveg sześć złotych medali mistrzostw świata federacji WSA. Rywalizowało 155 zawodników z 22 krajów, którzy mieli do dyspozycji psy wyłącznie ras północnych.

Dwa złote trofea przypadły rodzinie – Mateuszowi Surówce (KSPZ Durango Rimo Wieliczka) w klasie nielimitowanej UL1 z zaprzęgiem 12 psów Syberian Husky i 15-letniej córce Alicji z dwoma psami.

Ponadto zwyciężyli: ich klubowy kolega Mikołaj Włodarczyk w klasie czterech Syberian Husky, Mikołaj Waśkowski (LZS Cze-Mi Dziergowice) w klasie czterech psów grenlandzkich i Waldemar Stawowczyk (KPWiPP Wataha Łódź) w klasie dwóch tej samej rasy. Dodatkowo reprezentanci kraju otrzymali złote medale za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na czwartych pozycjach uplasowali się Aleksandra Pieroń (KSPZ Dog Adventure Czerwionka) i Krzysztof Janecki (SMPZ Husky Fan Katowice), na dziewiątej Włodarczyk i na jedenastych Damian Reszka (KSiP Zorza Bobrowniki) oraz Michał Markiel (KSPZ Dog Adventure Czerwionka).

„Sukces naszej ekipy jest tym większy, że rywalizacja odbywała się na trudnych i wymagających trasach w sportowej stolicy północnej Szwecji. Doceniamy ich wysiłek, a przede wszystkim wielkie serce jakie okazywali swoim czteronożnym partnerom” – powiedziała PAP sekretarz generalny PZSPZ Anna Wodzińska. (PAP)