Elon Musk zapowiada rewolucyjny krok. „Loty na Marsa już w przyszłym roku”

Elon Musk
Szef SpaceX Elon Musk planuje wyprawy na Marsa. W 2024 maja polecieć dwa pierwsze statki załogowe/ MA ambitny plan zrealizować swój cel przed NASA/ YouTube

Elon Musk zapowiedział wysłanie statku na Marsa już w przyszłym roku. Statek ma być gotowy do podróży w pierwszej połowie przyszłego roku.

Miliarder, przemawiając w Austin w Teksasie powiedział, że rakieta jego firmy SpaceX będzie gotowa do odbycia krótkiej podróży za rok.

Założyciel firm Space X i Tesla, przemawiając na dorocznym Festiwalu Technologii i Kultury i w Austin dodał, że będzie to milowy krok w rozwoju ludzkich wysiłków dotarcia do innej planety Układu Słonecznego.

Czytaj też: Samochód Elona Muska walnie w Ziemię. Jego orbita przecina się z naszą

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk okreslil wysłanie pojazdu kosmicznego na Marsa jako przełomowy moment w kosmonautyce.

Musk chce do roku 2022 wysłać misję towarową na Marsa. Jej zadaniem będzie zasadzenie nasion w celu umożliwienia stworzenia ludzkiej kolonii na Marsie.

Całe przedsięwzięcie jest finansowane z prywatnych środków.

Miliarder powiedział uczestnikom, że „budujemy pierwszy Mars, czyli statek międzyplanetarny, i myślę, że będziemy w stanie odbyć krótkie podróże, loty do pierwszej połowy przyszłego roku”.

Czytaj też: Szok! Na Księżycu będzie sieć komórkowa. „System LTE dostarczy tam rakieta Muska” [VIDEO]

Musk buduje rakiety do wielokrotnego wykorzystania. Lot będzie kosztować mniej niż początkowe loty Falcon 1, które Musk związał w przedziale od 5 do 6 milionów dolarów. Wizjoner uważa, że jeśli jego program się sprawdzi to inni inwestorzy zaczną brać udział w podobnych projektach.

W najbliższym czasie Mars będzie potrzebował szklanych kopuł, elektrowni i zestawu podstawowych fundamentów życia – ostrzegł. Po ukończeniu infrastruktury „zacznie się prawdziwa eksplozja możliwości przedsiębiorczych”, ponieważ Mars będzie potrzebował wszystkiego, od odlewni żelaza po pizzę – powiedział.

Źródło: cnbc.com/nczas.com

5 KOMENTARZE

  1. pocieszny z niego fantasta ,to samo było mówione o latach 80-tych ,potem o 2000 roku .I co?

    • @kropek – a wiesz, że z wielu wizjonerów się śmiano, kiedy opowiadali o swoich planach? A potem okazywało się, że jednak realizowali swoje „pocieszne fantazje”.

  2. Ale dotychczas nikt się prywatnie za takie rzeczy nie brał. Wszystko to były państwowe molochy z NASA na czele.

Comments are closed.