Czy to przyszłość transportu? Zaprezentowano pierwszą na świecie latającą taksówkę elektryczną [VIDEO]

Cora firmy Kitty Hawk. Foto: yt.com
Cora firmy Kitty Hawk. Foto: yt.com

Firma Kitty Hawk, utworzona przez założyciela Google Larry’ego Page’a, zaprezentowała w Nowej Zelandii prototyp latającej taksówki z napędem elektrycznym, która może poruszać się z prędkością do 180 km na godzinę – podał we wtorek serwis BBC.

Cora, jak nazwano nowy pojazd pionowego startu i lądowania (eVTOL), może pokonać na jednym doładowaniu dystans 100 km – wskazano.

Według BBC usługi oferowane przez eVTOL mają być docelowo dostępne na zasadach, jakie oferują obecnie linie lotnicze czy firmy specjalizujące się w usługach współdzielenia pojazdów.

Jak podała firma Kitty Hawk, jej pojazd jest w pełni autonomiczny i elektryczny.

https://youtu.be/LeFxjRMv5U8

Cora została opracowana w Nowej Zelandii, której rząd „wysoko ocenił projekt ze względu na jego walory prośrodowiskowe”.

„Ambicją Nowej Zelandii jest przestawienie się do 2050 roku na technologie zeroemisyjne, m.in w zakresie elekromobilności” – powiedziała cytowana przez BBC dr Megan Woods, australijska minister ds. badań, nauki i innowacji. Nie ujawniła jednak kiedy Cora zacznie loty komercyjne. (PAP)

7 KOMENTARZE

  1. od jakichś 50 lat ciągle słyszymy jak to elektryczne pojazdy mają zastąpić spalinowe i jak to koncerny naftowe robią wszystko co się da żeby zablokować produkcję pojazdów elektrycznych i jakoś ciągle te elektryczne są po prostu nieopłacalne – 100 km na jednym doładowaniu… żarty.

    a po za tym prawiczki, putin i chiny

    • Jak tak wszystko wiesz, to dlaczego nie napiszesz ile ludzi może wleźć do tej taksówki. Coś mi to wygląda, że mniej niż do naziemnej.

      • Co ty z tym Putinem i w ogóle z Rosją.Zachowujesz się jakby ci odmówił.Musisz mieć „trudną urodę” i jesteś monotematyczna.Tylko prawiczki i prawiczki.Zmień płytę,bo zapie….la nudą.

Comments are closed.