Głupota socjalistów nie zna granic. Rząd będzie dotował sprzątaczki, graczy komputerowych i kontrolował co ludzie jedzą. Kuriozalne pomysły niemieckiej koalicji

Sprzątaczka, obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Sprzątaczka, obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Niemcy w końcu doczekali się rządu. Wielka koalicja CDU, CSU i SPD ma wiele zadziwiających pomysłów. Jednym z nich jest projekt dotowania pomocy domowych. Władze chcą również decydować, co jedzą obywatele i wspierać finansowo graczy komputerowych.

Chadecy i socjaldemokraci po długich i trudnych negocjacjach osiągnęli konsensus. Strony podpisały liczącą 177 stron umowę koalicyjną, w której zawarto program działania rządu. Niektóre z pomysłów mogą wydawać się bardziej niż kuriozalne.

Znani z zamiłowania do porządku Niemcy chcą wzbić się na jeszcze wyższy poziom czystości. Rząd wpadł na genialny pomysł finansowania pomocy domowej. Sprzątaczki z państwową pensją mają troszczyć się o siedziby osób, które samotnie wychowują dzieci lub opiekują się osobami starszymi. Państwowe sprzątaczki zajmą się również czystością w domach seniorów.

CZYTAJ: Niejasności wokół śmierci byłego rosyjskiego szpiega. Czy Ameryka stoi za zamachem na Skripala?

Koalicji leży na sercu dieta obywateli. Z tego powodu wszystkie półprodukty oraz gotowe dania mają zawierać mniej cukru, soli i tłuszczu. Rząd chce także dotować zawodników e-sportu. Zapowiedziano, że Niemcy będą się starać, by komputerowe turnieje stały się jedną z dyscyplin olimpijskich.

Państwo ma również zadbać o niemieckich wytwórców win. Osoby, które swoje plantacje prowadzą na stromych stokach, otrzymają dodatkową rządową pomoc. Niemcy chcą bardziej dbać o informacje dotyczące pochodzenie wina. Służyć temu mają specjalne oznaczenie, które ochronią produkowane w Niemczech alkohole w skali globalnej.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Duda nie odebrał telefonu od Tillersona? Ten nie jest już sekretarzem stanu. Zastąpi go szef CIA

ZOBACZ: Potworny wypadek autokaru. Dzieci płonęły żywcem [FOTO]

Źródło: wp.pl

11 KOMENTARZE

 1. „”Sprzątaczki z państwową pensją mają troszczyć się o siedziby osób, które samotnie wychowują dzieci lub opiekują się osobami starszymi. Państwowe sprzątaczki zajmą się również czystością w domach seniorów.”

  Straszne … płacić sprzątaczkom ! ? Czyż Stwórca nie zesłał ich z niebios aby służyły ludowi bożemu za Bóg zapłać ? W Polsce suto płaci się państwowe pensje np. klerowi katolickiemu żyjącemu w ubóstwie i celi bacie .Państwowo dumnie łoży się na ich willowe plebanie, biskupie pałace, fury, imprezy i wszelkie doczesne zbytki i dobra. W podzięce za przykładne życie w ubóstwie i darmową pracę w znoju i pocie dla bliźniego. W Polsce płaci się dzielnym misiewiczom , ale sprzątaczkom i jakimś tam rodzimym producentom win ? A tfu !
  Najwyższy czas droga redakcjo stuknąć się w czoło, może pomoże ?

   • Prywatna autostrada Poznań – Konin 30 zł, państwowa autostrada Warszawa – Łódź 0 zł.

    • W Polsce nie ma nic prywatnego, autostrada Poznań-Konin też nie jest prywatna, a Warszawa – Łódź wcale nie kosztuje 0zł, każdy za nią płaci.

     • Póki co autostrada Poznań – Konin jest prywatna bo Kulczykowie się odwołali do sądu.
      Rozumiem że w Rosji i Chinach drogi nie są państwowe?

   • 100/100, żadna publiczna spółka nie wytrzyma konkurencji ze spółką prywatną, przy zbliżonych warunkach działalności.

  • wyzsze warstwy z jednej wyplaty moga zyc 12 m-cy, taka sprzataczka moze pracowac cyly miesiac, a kasy z tej wyplaty starcza jej tylko na 18 dni.
   Powinno sie postawic pytanie, dlaczego cale spoleczenstwo ma doplacac do wszystkich sprzataczek, a nie firma, ktore je zatrudnia. Dlaczego panstwo wysylac chce stada szpiegow i roznych zlodziejek po domach starcow. Dlaczego panstwo chce wysylac panstwowe sprzataczki do prywatnych domow seniora, ten sektor jest w 90% w prywatnych rekach, jak dotychczas firmy te same zatrudnialy takie sily i wszystko funkcjonuje perfekcyjnie. Panstwo moze najwyzej wyznaczyc ile m2 przypada na sprzatacza.

 2. Na szczęście Trump jest mądry i nakłada cła a cła to nie podatki. Socjalista Obama nie nakładał ceł więc był zły.

 3. ” Dlaczego panstwo chce wysylac panstwowe sprzataczki do prywatnych domow seniora..”
  Czy nasza „opieka społeczna ” nie jest państwowa ?? Czy nie opiekuje się – też sprząta w prywatnych domach seniorów. Nie pomagają rodzinom wielodzietnym , niepełnosprawnym itp ?? Czy osoby pracujące w Polsce
  w „opiece” nie otrzymują państwowej pensji ?
  Co to za idiotyczne spekulacje ? Byle z ludzi robić kretynów.

 4. Gdyby UE nałożyła cło na mopy z USA i Chin to prawiczki byliby wniebowzięci. Jak Trump nakłada cła to dobrze, jak UE nakłada cła to źle.

Comments are closed.