„On nie inwestuje swoich pieniędzy – on wydaje twoje!” Top 7 wypowiedzi nowego Sekretarz Stanu Mikea Pompeo

Mike Pompeo/foto: wikipedia
Mike Pompeo/foto: wikipedia

Nowy szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo to postać bardzo wyrazista o jasno sprecyzowanych neokonserwatywnych poglądach. Członek Team Party i były dyrektor CIA wielokrotnie udowodnił, że nie boi się mówić tego, co myśli. Poniżej lista siedmiu wypowiedzi, które wyszły z ust człowieka kierującego od dziś Departamentem Stanu.

Zobacz też: Mike Pompeo – jastrząb, neokonserwatysta, członek Tea Party. Kim jest nowy Sekretarz Stanu w gabinecie Trumpa?

1. Ciężko pracuję, by zapewnić rozwiązania, które pozwolą osiągnąć najważniejszy cel: zachowanie naszego sposobu życia dla naszych dzieci i wnuków.

2. Są naukowcy, którzy dużo myślą o różnych kwestiach związanych ze zmianami klimatu. Są tacy, którzy uważają, że się ociepla, są również tacy, którzy utrzymują, że się ochładza. Są także ci, którzy twierdzą, że przez ostatnie 16 lat klimat okazał się bardzo stabilny.

3. Polityka federalna powinna się skupiać na amerykańskich rodzinach, a nie radykalnym i bałwochwalczym podejściu do kwestii ekologii.

4. Musimy chronić rzeczy, które sprawiają, że Ameryka jest wyjątkowa – są tym oczywiście nasze obywatelskie wolności. Nie możemy jednak tego robić w oderwaniu od kwestii bezpieczeństwa narodowego oraz przemyślanego i świadomego dyskursu.

5. Jako konserwatyści wspieramy zasady wolnego rynku i wierzymy, że sektor prywatny zapewnia rozwiązania, których rząd nie jest w stanie zapewnić.

6. Każdy muzułmański lider musi jednoznacznie oświadczyć, że akty terroru popełniane w imię islamu stanowią pogwałcenie głównej zasady proroka Mahomata i powinni to robić wielokrotnie.

7. Prezydent Obama mówi o potrzebie inwestowania w alternatywne źródła energii. Rzeczywistość jest taka, że on nie inwestuje swoich pieniędzy – on wydaje twoje.

Źródło: brainyquote.com/wolnosc24.pl

5 KOMENTARZE

      • NO jak idiota. PRzecież przez 8 lat waliliście w Obamę że socjalista bo Obama ceł nie wprowadzał. A teraz orgazm bo jest Trump i cła.

  1. Nie łudziłem się, że Trump będzie wprowadzi „wolny rynek”, bo „wolny rynek”, to wymysł libertarian, taka ichnia Utopia. Natomiast miałem nadzieję, że stopniowo będzie przywracał normalność. I jak na razie się nie zawiodłem.

Comments are closed.