Pobierałeś 500 plus? Możesz być na tej liście. Rodziny z dziećmi muszą zwrócić kilkadziesiąt milionów złotych

fot. YouTube/flickr.com

Rodziny, którym niesłusznie zostało przyznane świadczenie 500 plus, będą musiały zwrócić pieniądze. Sprawa jest poważna bo chodzi o miliony złotych, głównie od osób mieszkających w dużych miastach.

Okazuje się, że nagminnie zdarza się sytuacja, w której rodziny z opóźnieniem informują, że coś zmieniło się w ich dochodach. Często powinni przez to stracić prawo do zasiłku, który był im wypłacany przez kilka miesięcy.

To są najczęstsze przypadki, w których domagamy się zwrotu świadczeń – mówi Damian Napierała, rzecznik Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ubiegłym roku w ramach programu wypłacono ponad 24 miliardy złotych. Około 48 milionów miało być wypłaconych niezgodnie z prawem i teraz rodziny będą musiały te środki zwrócić.

Większość przypadków dotyczy osób, które miały deklarowany dochód poniżej 800 złotych i pobierały świadczenie już na pierwsze dziecko. Problem ten dotyczy blisko tysiąca rodzin.

Zobacz też: Inspektorzy się buntują. Nie chcą pracować w niedzielę i sprawdzać czy inni nie pracują. Co zrobi „Solidarność”?

Źródło: TVN24BiŚ

4 KOMENTARZE

  1. Tytuł powinien brzmieć: Tysiąc rodzin musi zwrócić wyłudzone kilkadziesiąt milionów zł. Obecny tytuł to taka antypisowska manipulacja mająca zaniepokoić co najmniej setki tysięcy osób.

    • Tytuł powinien brzmieć: oddawajcie łapówkę wyborczą, bo w kasie pustki, i możemy skończyć jak nasz duchowy przywódca – towarzysz Gierek.

    • Kisielewski to był też gość z umysłem jak JKM, Braun i Michalkiewicz.

Comments are closed.