Postępowe problemy w Szwecji. Rząd będzie walczył z islamskimi szkołami. „Nie promują równości płciowej”

fot. flickr.com
REKLAMA

Postępowa Szwecja ma poważne problemy. W ich kraju coraz śmielej działają islamiści. Rodzi to jednak nowe trudności, a mianowicie jak pogodzić radykalny islam popierany przez postępowców z tzw. równością płciową.

W Szwecji ważniejsze okazuje się to drugie. Rząd zapowiada, że będzie walczył ze szkołami islamskimi, które nie promują równości płciowej.

REKLAMA

Walka z islamskimi szkołami to jednak nie przejaw niechęci do imigrantów, ale szerokiego programu reformy szwedzkich szkół, który ma je uczynić mniej „religijnymi”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Nowy program przewiduje, że każda szkoła będzie promować równość, a nauczanie będzie wolne od wpływów religijnych. W Szwecji, jak w każdym kraju, w którym szkolnictwo jest państwowe, istnieje z tym „poważny problem”.

Obecna, jak i poprzednie władze, stawiają na „postępowe wartości”, z czym w ostatnich latach było kiepsko – odnotowywano wiele zgłoszeń dotyczących wpływów religijnych w szkołach, czy głoszenia jakichś „zaściankowych” poglądów.

Ci, którzy nie wspierają fundamentalnych wartości dotyczących równości i praw człowieka powinni zostać pozbawieni możliwości prowadzenia darmowych szkół w Szwecji – powiedział Gustaw Fridolin, minister edukacji Szwecji.

Zobacz także: To dzieje się w Szwecji. Mężczyzna został skazany za napaść seksualną. Wszystko przez wiadomość na messengerze

Źródło: aftonbladet.se/nczas.com

REKLAMA