Postępowe problemy w Szwecji. Rząd będzie walczył z islamskimi szkołami. „Nie promują równości płciowej”

fot. flickr.com

Postępowa Szwecja ma poważne problemy. W ich kraju coraz śmielej działają islamiści. Rodzi to jednak nowe trudności, a mianowicie jak pogodzić radykalny islam popierany przez postępowców z tzw. równością płciową.

W Szwecji ważniejsze okazuje się to drugie. Rząd zapowiada, że będzie walczył ze szkołami islamskimi, które nie promują równości płciowej.

Walka z islamskimi szkołami to jednak nie przejaw niechęci do imigrantów, ale szerokiego programu reformy szwedzkich szkół, który ma je uczynić mniej „religijnymi”.

Nowy program przewiduje, że każda szkoła będzie promować równość, a nauczanie będzie wolne od wpływów religijnych. W Szwecji, jak w każdym kraju, w którym szkolnictwo jest państwowe, istnieje z tym „poważny problem”.

Obecna, jak i poprzednie władze, stawiają na „postępowe wartości”, z czym w ostatnich latach było kiepsko – odnotowywano wiele zgłoszeń dotyczących wpływów religijnych w szkołach, czy głoszenia jakichś „zaściankowych” poglądów.

Ci, którzy nie wspierają fundamentalnych wartości dotyczących równości i praw człowieka powinni zostać pozbawieni możliwości prowadzenia darmowych szkół w Szwecji – powiedział Gustaw Fridolin, minister edukacji Szwecji.

Zobacz także: To dzieje się w Szwecji. Mężczyzna został skazany za napaść seksualną. Wszystko przez wiadomość na messengerze

Źródło: aftonbladet.se/nczas.com

8 KOMENTARZE

  1. No i co Szwedasy?Macie problem?Nie wiecie jak się z tym uporać?To proste!Przyjmujcie jeszcze więcej uchodźców-nachodźców,a obudzicie się z ręką w nocniku!Właściwie już teraz macie łapska zamoczone w gównie!

  2. Na szczęście w USA gdzie rządzi prawicowy Trump nie ma aż takich problemów jak w Szwecji. Tam tylko ginie 19 osób w strzelaninie w szkole. A w Szwecji jest zakaz posiadania broni palnej.

  3. ojoj! kuna i mac i OJOJOJ!!!!! szwdzkie lewackie przyglupy sie obudzily??!!! za pozno na dzialania przeciw zarazie islamskiej bo NIE wolno bylo wpuszcac ich do szwecji NIGDY!!!!!

  4. Gdyby w Szwecji zginęło 19 osób w strzelaninie w szkole to prawiczki wychwalaliby premiera Szwecji tak jak wychwalają Trumpa.
    No i Polacy nie mają wiz do Szwecji i mogą legalnie pracować w Szwecji – to też jest powód do nienawidzenia Szwedów przez prawiczków.

    • Szwecji to pewnie rządzący zakupią kredki ,a tamtejsze feminazistki zawieszą się na czas ,w którym przyjdą wytyczne kogo popierać.

    • a co się tyczy ali wilk :co lewicowe coś robi na prawicowym portalu.Większość tekstów jest ponad lewicowe rozumienie ,obrazków też na lekarstwo.Czyżby chodziło o kompleksy osoby mało inteligentnej,co daje się zauważyć po komentarzach kompletnie nie na temat.Przypuszczam ,że ala jest zwolenniczką Nowoczesnej,rozpoznaję ten sam tok rozumowania

Comments are closed.