Śląscy bandyci mają rozmach. Wbili się samochodem do marketu. Obrabowali kantor. Policja prosi o pomoc [VIDEO]

Złodzieje okradli kantor w Katowicach. Foto: Policja Katowice
Złodzieje okradli kantor w Katowicach. Foto: Policja Katowice

Katowicka policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców zuchwałej kradzieży, do której doszło we wtorek nad ranem w tym mieście. Złodzieje samochodem staranowali drzwi do pawilonu handlowego, a następnie obrabowali znajdujący się wewnątrz kantor wymiany walut.

Do kradzieży doszło przed trzecią rano, przy ulicy Radockiego w Katowicach. Aby wjechać do pawilonu Tesco złodzieje posłużyli się skradzionym kilka dni temu w Sosnowcu volkswagenem, który później porzucili, uciekając innym autem. Po staranowaniu drzwi pawilonu, włamali się do kantoru, skąd ukradli sejf z pieniędzmi.

Złodzieje był zamaskowani, na opublikowanym przez policję nagraniu ze sklepowego monitoringu dobrze widać jednak ich sylwetki.

Dostępny na stronie internetowej śląskiej policji film pokazuje m.in. moment taranowania samochodem drzwi, a także dwóch mężczyzn, z których jeden niesie skradziony w kantorze sejf.

Źródło: Policja Katowice
Źródło: Policja Katowice

„Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic. Gwarantujemy anonimowość” – podała policja.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

We wtorek przez kilka godzin na miejscu kradzieży pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Obecnie funkcjonariusze ustalają i przesłuchują świadków oraz przeglądają zapisy monitoringu.

Źródło: PAP/ Policja Katowice

1 KOMENTARZ

Comments are closed.