Stoch i Kubacki pokonali wszystkich! Całe podium dla Polaków było bardzo blisko

Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch. Foto: PAP/EPA
Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch. Foto: PAP/EPA

Kamil Stoch zajął pierwsze, a Dawid Kubacki – drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Stoch umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ oraz w rozgrywanym na czterech obiektach norweskich cyklu Raw Air.

Stoch zwyciężył z bardzo wysoką notą 306,4 pkt za skoki na odległość 140,5 oraz 141 m i wyprzedził Kubackiego aż o 27,7 pkt Kubackiego. Trzecie miejsce zajął Norweg Robert Johansson.

Zajmujący trzecią lokatę na półmetku Stefan Hula spadł na dziewiątą, Piotr Żyła ukończył konkurs na 14. miejscu, a Jakub Wolny – na 20.

Stoch odniósł 28. zwycięstwo w Pucharze Świata, natomiast Kubacki uzyskał najlepszy w karierze wynik w tym cyklu.

Po raz czwarty konkurs Pucharu zakończył się podwójnym polskim zwycięstwem. 27 stycznia 1980 roku w Zakopanem triumfował Piotr Fijas przed Stanisławem Bobakiem, 21 grudnia 2013 w Engelbergu – Jan Ziobro przed Stochem, a 11 grudnia 2016 na tej samej skoczni w Lillehammer – Stoch przed Maciejem Kotem. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. sedlak i „spolka” chcieli zatrzymac polakow i dlatego swinie zatrzymali zawody zeby wybic polakow z rytmu!!!! nie bylo przedskoczka i Stefan nie skoczyl tak jak chcial!!!! dzieki Bogu ze Dawid i Kamil skoczyli super!!! widac jak nas polakow wszedzie chca wydutkac! tak serdelak lewacki gniot zalatwil kamila pare dni temu puszczajac go w krytycznie zlych warunkach zeby nie wygral!!!!! chamy

Comments are closed.