Wałęsa znów wyzwał Cenkiewicza na telewizyjną debatę. Ostra odpowiedź historyka

Lech Wałęsa już po raz kolejny wpadł na pomysł telewizyjnej konfrontacji ze Sławomirem Cenckiewiczem. Wezwał historyka do debaty i zarzucił mu sianie kłamstw i propagandy. Ten nie pozostał mu dłużny i w ostrym wpisie odpowiedział byłemu prezydentowi.

Pan Cenckiewicz pobrudził mój i mojej rodziny życiorys.Podważył moją kierowniczą rolę w walce z komunizmem. […]Oświadczam publicznie ze 99% negatywnych ocen, osądów i informacji głoszonych jest zmyślonymi perfidnymi kłamstwami i pomówieniami.Nie można tego tak zostawić. Proponuję publiczne otwarte telewizyjne spotkanie jeden na jeden [Cenckiewicz-Wałęsa] i tylko jeden prowadzący może być to duchowny pilnujący tylko korzystania z czasu i kultury wypowiedzi – napisał na swoim Facebooku Wałęsa.

Do jego słów odniósł się Cenckiewicz. Historyk stwierdził: Lech Wałęsa nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym i złej woli, w związku z tym nie zamierzam się z nim spotykać i dyskutować o jego agenturalnej przeszłości, która – jak już wspomniałem na wstępie – jest rozstrzygnięta.

Przypomniał, że deklarował wcześniej chęć konfrontacji z byłym prezydentem, ale ten za każdym razem się wycofywał. Zapowiedział także: Jeszcze w tym roku opublikuję tom dokumentów na temat Wałęsy – całość teczki personalnej i roboczej TW „Bolek” w naukowym opracowaniu, w tym zarys biografii uwzględniającej różne materiały (wiele nowych) dotyczące pierwszego przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Cenckiewicz napisał na Facebooku, że nie ma ochoty spotykać się z osobą, która wielokrotnie obraziła jego matkę. Wałęsa posądził historyka o śmierć swojego syna.

Prawdy o Wałęsie już nikt i nic zatrzymać nie może! – zakończył swój wpis historyk.

Źródło: FB

Czytaj też: Krzyczał „Allahu akbar” i rzucił się na Merkel. Wsiadała właśnie do samochodu [VIDEO]

6 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy dożyję, ale prawdziwy problem z „bolkiem”, to będzie problem z jego pogrzebem. Państwowy pogrzeb konfidenta komunistycznych zbrodniarzy. Coś niebywałego!
    Z jednej strony jak b. prezydentowi przysługuje mu pogrzeb państwowy a z drugiej strony jako komunistycznemu kapusiowi tajnych, zbrodniczych służb prawidłowym miejscem jest „pod płotem”. Władze państwa polskiego w tym prezydent będą mieli niezła zagwozdkę jak im przyjdzie klękać przed trumną tego komunistycznego kapusia. Wyobrażacie to sobie?
    Jego pogrzeb to dopiero będzie WIELKI PROBLEM! Niech o tym cymbał pomyśli zawczasu.

  2. Lech Wałęsa to jest Wielki Polak i Patriota w przeciwięstwie do obecnych patrijotów którzy ni śą godni mu wiązać sznurówek u butów

  3. ten tępy bolek już niczego nie potrafi zrozumieć, tak komuchy wyprały mu ten mały móżdżek.

  4. Dobra,o Bolku już nam pan Cenckiewicz naopowiadał. Teraz prosimy o Balbinę.

  5. Smarkacz który napisał książkę którą nie da sie czytać. Może by gościu by przeczytał co napisał. Po drugie pisze o wspolpracy Walesy przed 1976 kiedy byl mlody i niedoswiadczony. W latach 80 sam kolega Centkiewicza napisal ze Walesa nie wspolpracowal ale byl wrogiem nr 1. Centkiewicz byl historykiem a teraz jest partjnym cynikiem.

Comments are closed.