Korwin-Mikke o otruciu i zabiciu Skripala. „Pierwszym podejrzanym jest CIA”

Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się na swoim profilu na Facebooku o otruciu Siergieja Skripala. „W śledztwach, co najmniej od czasów rzymskich, stosowana jest zasada ‚Is fecit cui prodest’. Więc kto skorzystał na zatruciu p. Skripala?”. 

Jak wiele razy podkreślałem, żyjemy w czasach całkowitego upadku poszanowania prawa i obyczajów europejskich. Są one po prostu za trudne i niezrozumiałe dla dzisiejszego tyrana, czyli ludu. Np. zasada, że to podejrzanemu trzeba udowadniać winę, a nie on ma dowodzić niewinności. Dowodzi tego sprawa otrucia p.Sergiusza Skripala – zastanawia się na swoim profilu Janusz Korwin-Mikke.

Czytaj też: Wielki exodus z Afrin. Kilkadziesiąt tysięcy osób dziennie ucieka z kurdyjskiej enklawy na północy Syrii [WIDEO]

W roku 2006 rosyjskie służby specjalne zamordowały w Londynie śp.Aleksandra Litwinienkę – bardzo starając się, by było jasne (choć nie do udowodnienia!) że wyrok wydał Kreml. Opinia publiczna przyjęła to wtedy ze zrozumieniem – jasne jest, że tajne służby nie mogą dopuścić, by zdrajca żył sobie spokojnie i czerpał korzyści ze zdrady. Służby by się wtedy rozpadły.

Tym razem sprawa jest zupełnie inna. P.Sergiusz Skripal był brytyjskim agentem – wymienionym na rosyjskiego agenta w Anglii. Sprawa został zamknięta. W tym przypadku kodeks moralny tajniaków nie ma zastosowania. W dodatku zatruta została także córka p.Skripala, panna Julia. Tego zawodowcy z zasady nie robią.

Oczywiście jest możliwe, że tej próby morderstwa dopuścił się jednak ktoś ze służb rosyjskich. P.Teresa May, premierka rządu JKM, powiedziała na ten temat tak: »Światowi eksperci orzekli, iż substancja, którą otruto Skripala i jego górkę, została stworzona w Rosji. – „Znane są próby zabójstw dokonywane na zlecenie Kremla i mamy silne podejrzenia, że tak samo mogło nastąpić w przypadku Sergiusza i Julii Skripal. Dopuszczamy dwie wersje zdarzenia: Albo była to próba zabójstwa z premedytacją, albo Rosja dopuściła do wejścia w niepowołane ręce niebezpiecznego środka chemicznego”« ( goo.gl/xVVLzD ).

Jednak do tej pory na podstawie nawet silnych podejrzeń nie wydawało się wyroków… Do tego, by orzec, że trucizna była wytworzona w Rosji, nie trzeba „światowych ekspertów”. „Nowiczoka” wynalazł p.Wil Mirzajanow, jako substancję do… użycia w bombach i rakietach do masowego zatrucia ludności. Mówi dziś o tym całkiem szczerze: (goo.gl/Zru6vx ). Nie wiadomo czemu poczuwa się przy tym do winy. Co miałby zrobić wynalazca kija do baseballa?
P.May mogłaby poczekać na zakończenie śledztwa w tej sprawie. Tymczasem w śledztwach, co najmniej od czasów rzymskich, stosowana jest zasada „Is fecit cui prodest”. Więc kto skorzystał na zatruciu p.Skripala?

Pierwszym podejrzanym są służby specjalne Stanów Zjednoczonych, które od ponad roku pracują nad przekabaceniem JE Donalda Trumpa z pozycji przyjaznej Rosji, na pozycję wroga Rosji – a nawet na wywołanie wojny amerykańsko-rosyjskiej. O czym przecież mówi się całkiem otwarcie.
Cytuje portal wp.pl: »Mirzajanow to legenda przemysłu i główne źródło wiedzy o rosyjskiej broni chemicznej. W czasie ZSRS pracował w GosNIIOChTcie – Państwowym naukowo-badawczym instytucie chemii organicznej i technologii, ośrodku zajmującym się opracowywaniem broni chemicznej. Po upadku komunizmu zaczął ujawniać szczegóły na temat nowiczoków (za co został w 1992) aresztowany, po czym wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Tam opublikował swoje wspomnienia, pt. „Tajemnice państwowe”, które stały się niemal podręcznikiem dotyczącym produkowanych przez Rosję trucizn. W tym nowiczoków«.

Jak widać w USA znakomicie można by zsyntetyzować jakiś „nowiczok” i użyć go w Anglii – z absolutnym przekonaniem, że opinia publiczna uzna to, bez dowodu, za sprawkę Rosjan. Czego, oczywiście, wykluczyć nie można.
Jednak dla mnie pierwszym podejrzanym jest CIA. Po prostu dlatego, że ma w tym, w przeciwieństwie do FSB, interes…

Skripal – były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który w przeszłości był skazany w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii – oraz towarzysząca mu córka Julia trafili 4 marca do szpitala w stanie krytycznym, gdy stracili przytomność w centrum handlowym w Salisbury na południowy zachód od Londynu.

Mężczyzna został w 2006 r. skazany na 13 lat więzienia za przekazywanie od lat 90. Brytyjczykom danych na temat działających w Europie rosyjskich agentów. W trakcie procesu przyznał się do stawianych mu zarzutów. W 2010 r. został ułaskawiony przez ówczesnego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i objęty dokonaną na lotnisku w Wiedniu wymianą czterech rosyjskich więźniów na 10 szpiegów przetrzymywanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI).

Przeczytaj też: W odmętach lewackiego szaleństwa. Niemcy dyskutują o tym jak rozpoznać skrajnie prawicowego przedszkolaka

Źródło: nczas.com/ PAP/ Facebook/Janusz Korwin-Mikke

65 KOMENTARZE

 1. No jasne. Gdzieżby tam święty idol prawiczków Putin mógł kogoś otruć. USA to wielki szatan tak przecież twierdzą muzułumanie.

  • jest pani głupia. nie mam na to dowodów ale tak jest- i jak się panie z tego wytłumaczy?

 2. Skoro dziś jest upadek wartości europejskich to kiedy wg JKM było lepiej? Za Hitlera? Za Stalina? Pod zaborami? A może w Średniowieczu?
  Kiedy był tej prawicowy raj na Ziemi? W XIX wieku gdy połowy Polaków nie było stać na buty?

   • Mówi. Wtedy połowa Europejczyków nie miała kasy na buty. Rozumiem że to ideał prawicy?

  • Twoja ulubiona Szwecja miała zajebiście za Hitlera.Zarobili tyle,że starcza im teraz na socjal dla zasrańców i innych zboczeńców.Jakoś nie przeszkadza ci pie…ć o cudownej Szwecji taki casus.Ty w XIX w. pewnie też pisałabyś te bełkoty,korzystając z najnowszych technologii internetowych i chodziłabyś w najnowszych elektrycznych butach.

  • Może być jeszcze gorzej – Putin mu nie płaci, a on pełni rolę pożytecznego idioty.

   • @Marceli Może być też tak, że jesteś obłąkaną PiSdą… a nie to jest nawet pewne.

   • Putin płaci raczej takim mikrocefalom jak ty niepożyteczny idioto Marceli, który swoimi gównowpisami (typowymi dla najciemniejszej hołoty z PiSo- i żydokomuny) sugerujesz, że za każdym wydarzeniem na świecie stoi wszechwładny Władimir Władimirowicz? Pytam się więc: ile rubli płaci ci Moskwa za utwierdzanie motłochu o wszechwładzy Putina? No ile?

 3. Być może pani May ma niezbite dowody na winę Kremla? Być może pochodzą one ze źródeł nielegalnych, od szpiegów ulokowanych blisko Putina, a mówi opinni publicznej tyle ile może?

 4. Korwin niezawodny. Ktoś przecież musi bronić dobrego imienia ekscelencji Putina. Zaczyna to wyglądać na przypadek kliniczny.

 5. JKM oczywiście gada bzdury. Sztywne kierowanie się zasadą „Is fecit cui prodest” prowadzi do wiary w spiski. Gdyby to była prowokacja służb USA to załatwiłyby jakiegoś byłego szpiega na terenie USA, a nie GB. Niech JKM wyjaśni zatem, po co w 1940 NKWD zabiło Trockiego w Meksyku, który już od lat nie był aktywny politycznie? Tak samo – dla zasady. I tak samo zabito Litwinienkę. Suworow opisywał jak na szkoleniu dla agentów pokazuje się film, w którym w piecu hutniczym spalany jest zdrajca

  • I jeszcze na marginesie – Skripal jeszcze żyje, jeszcze nie został zabity. JKM ma już oznaki demencji i niedowładów starczych.

  • Zasady prawa rzymskiego oraz zasady ogólne tzw. maksymy stanowią do dzisiaj niedościgniony przykład ludzkiego geniuszu.
   Zasada albo maksyma „Is fecit cui prodest” stosowana jest do dzisiaj w procesach sądowych w postaci dowodzenia, że podejrzany miał motyw do popełnienia zarzucanego mu czynu.
   W wersji wprost „ten uczynił, kto skorzystał” jest zazwyczaj przywoływana do analizy i oceny wydarzeń społeczno-politycznych. Najbardziej drastycznym przykładem jest zastosowanie tej genialnej rzymskiej zasady do zamachu na World Trade Center. Oficjalnie uznani za sprawców tzw. terroryści i rządy rzekomo ich wspierające (Irak Saddama Husajna) nie odnieśli żadnej (słownie: zero, null) korzyści z tego aktu terroru. Nie dziwi więc, że jest wielu analityków (i liczba ich nie maleje), którzy wprost wskazują na USA i Izrael (w skrócie USrael) jako mocodawców tego czynu. USrael nawet nie próbuje kontrargumentować. Za to odpowiednie merdia robią hucpę z wyśmiewaniem teorii spiskowych.
   Jeszcze bardziej od zamachu na WTC podejrzana jest sprawa otrucia Siergieja Skripala przez Rosjan. Tutaj nie są znani ani bezpośredni wykonawcy ani tym bardziej ich mocodawcy. Zastosowanie zasady „ten uczynił kto skorzystał” stawia Rosję w drugim szeregu podejrzanych. Chyba, że ktoś udowodni rzecz nie udowodnienia, mianowicie Rosjanie są głupcami w polityce zagranicznej.
   Tezy Korwina zawarte w artykule logiczne i tym samym poprawne i dopuszczalne.

   • Jeśli ktoś uważa, że zamach na WTC zrobiły amerykańskie służby lub też izraelskie służby, to jest to dowód, że proszki przestały działać. „Tezy” JKM są tautologią – można wygłosić wiele podobnych „tez”, które są zupełnie niesprawdzalne.
    Jest też zasada brzytwy Okhama – szukaj wyjaśnień najprostszych.

     • I teraz świat zajmuje się Skripalem, a nie udawanymi „wyborami” prezydenckimi w Rosji. Piękne odwrócenie uwagi. A do tego są pożyteczni idioci, którzy odwalą resztę roboty.

    • Nie wiem, dlaczego pryncypialnie uznajesz tok myślenia Korwina za fałszywy. Tak jak ciekawi mnie, skąd wiesz, że wybory w Rosji są fałszowane. Moim zdaniem fałszowane nie są; sam bym głosował na Putina, gdybym był Rosjaninem, co nie znaczy, że z punktu widzenia Polaka jest on niegroźnym barankiem. Są jeszcze Rosjanie pamiętający Jelcyna, co to permanentnie znajdował się w stanie pomroczności jasnej, zaś za rządów Putina sytuacja gospodarcza w Rosji wyraźnie się poprawiła i mieszkańcy tego kraju to widzą. Rosjan nie obchodzi proweniencja prezydenta, tylko jego stanowczość, skuteczność i to, że dzięki takiemu człowiekowi z nimi znowu, jak w czasach ZSRR, świat się liczy.

     • Chłopie, o jakiej ty skuteczności piszesz? Putin jest fatalnym prezydentem, który niszczy własny kraj. Rosja ma tak ogromny potencjał naturalny, ludzki, geograficzny, geopolityczny, kulturalny, a ten kurdupel to wszystko niszczy tylko po to, aby zgarniać kasę dla siebie i miec władzę. Zobacz wskaźniki poziomu życia – to w zasadzie jest AFRYKA.

  • A ty starcze bielmo na oczach. Poproś kogoś młodszego, że odczytał ci stosowny fragment.

    • To jest kolejny przykład skrajnie prorosyjskiej postawy JKM. A czy to JKM jechała na Krym lub do Donbasu obserwować „wybory”? Czy JKM spotykał się z ruskim watażką Kadyrowem?

     • JKM nie jechał obserwować wyborów na Krymie i w Donbasie, ani nie spotkał się z Kadyrowem.
      PS. Swoje skrajne zakłamanie wyssałeś z mlekiem matki czy za rządowe srebrniki trollu?

  • Do Marcelego. Przytocz chociaż jeden przykład zamordowania szpiega przekazanego w ramach wymiany jak miało to miejsce w przypadku Skripala.

    • Nie wiesz? To proste. Z ZRSS czyli RAJU CAŁEJ POSTĘPOWEJ LUDZKOŚCI można wyjechać tylko za pozwoleniem najwyzszego idola czyli Stalina.
     Po drugie Trocki był wodzem konkurencyjnej religii w komuniźmie zwanej od jego nazwiska trockizmem (Michnik jest zdaje sie do dzisiaj trockistą). Tego byłoby za wiele – dla każdego komunistycznego ‚boga’, nie tylko Stalina.
     Skripal dostał pozwolenie na wyjazd z raju.

     • Tylko w 1940 roku Trocki nic już nie znaczył. Oczywiście trockizm, jako prąd ideologiczny, do dziś dnia ma swoich wyznawców, ale sam Trocki nie uczestniczył w życiu polityczny,. Został zamordowany z zawiści, bo nikomu, a szczególnie Stalinowi wówczas nie zagrażał.

  • @Marceli – Trocki nie był aktywny politycznie? Ty zdebilała genetycznie ofiaro przedwczesnego wytrysku, a IV Międzynarodówkę kto założył i jej przewodził do swojej śmierci?

   • Adasiu, radzę coś poczytać, bo chamiejesz. Trocki od połowy lat `30 w zasadzie w ogóle się nie liczył. W 1940 roku nie znaczył już nic. Jedyne co po nim pozostało to jego twórczość, ale on sam już nie tworzył i nic nie działał. Zamordowany został właśnie „dla zasady”, bo taki jest niejako „styl’ sowieckich służb – pokazują, że nokomu, nigdy nie odpuszczą

    • @Marceli – Ty ze zrozumieniem nie jesteś w stanie przeczytać rozkładu jazdy, a bierzesz się za pisanie o tekście JKM :P Jakbyś cokolwiek czytał i rozumiał to wiedziałbyś za co został zabity Trocki przez NKWD – pisał o tym właśnie Suworow, którego biedaku przytoczyłeś u góry, a zdaje się nigdy nie czytałeś. Idź się kompromitować gdzie indziej.

     • Adaś, prócz inwektyw potrafisz coś napisać z sensem? Ja rozumiem, że dla niektórych JKM to jak papież, ale mniej więcej po 15-stym roku życia się z tego wyrasta.

    • Z czego się wyrasta? Z normalnych zasad wolnorynkowej gospodarki – Misesa Rothbarda, Hayeka czy Friedmana? Idź się kompromitować małogłowa zdebilała PiSdo.

     • Weź, bo mama odłączy ci neta i kogo wówczas zwymyślasz dziecko?

     • @Bolesław Bigos, Nie potrzebuje korzystać z pomocy mamy pajacu, radzę sobie przeciwieństwie do ciebie PiSdo.

  • teoria spiskowa- termin uknuty przez CIA po zabójstwie JFK. Jest to każde inne niż oficjalnie przyjęte wytłumaczenie. dobre dla pelikanów co łykają każdą rybkę podaną im w mainstreamowych mediach .

 6. Wielka Brytania musi jakos ‚przykryć’ fakt że służby publiczne tego kraju kryją i tym samym wspomagają pedofilskie gangi, zagrożenie zewnętrzne nadaje się do tego najlepiej.

 7. Zasada „Cui podest” jest pomocą, bardzo cenną, w śledztwie, jednak wynik jej zastosowania i wskazanie beneficjenta czynu nie jest dowodem. Niemniej spekulacja JKM jest bardzo ciekawa.

 8. Wielu amerykanskich komentatorow mowi to samo. Oczywiscie tych libertarianskich i paelokonserwatywnych. Demokraci i neokonserwy tylko czekaja zeby kolejna wojne wywolac.

 9. Rzeczniczka rządu Rosji powiedziała że podejrzane kraje to Szwecja, Czechy i Słowacja. Szwecja to rozumiem że jest znienawidzona przez prawiczków ze względu na najwyższe na świecie koszty pracy ale czemu Czechy i Słowacja? To nagroda za rusofilię Zemana i Fico?

 10. Należy pamiętać,że Nowiczoka odziedziczyły byłe republiki, w których składowane były różne rodzaje broni chemicznej (np. Ukraina czy Gruzja). Stamtąd mogła wywędrować ta trucizna a kto za tym stał, to są przypuszczenia. Ukraina ma niezły powód,aby skompromitować Rosje,nieprawdaż? Poczekajmy na wyniki śledztwa.

  • Jasne, Ukraina która nie jest w stanie wywalić ze swojego terytorium kilkunastu tysięcy emerytowanych ruskich wojaków wspierających lokalnych łobuzów, jest w stanie w całkowitej tajemnicy przeprowadzić atak chemiczny na terytorium GB.

 11. w Polsce od lat rzadzi rosja i na swiecie tez i o tym 25 lat temu duzo bylo w „Najwyzszym Czasie” ,Korwina i Michalskiego ,obecne plucie na Amerykanow i wybielanie rosjan jest bezsensowne , warto poczytac Pana Grzelaka reportaze o Rosji

 12. Taka mała refleksja: jak to jest, że JKM będąc teoretycznie głównym libertarianinem i wolnościowcem w Polsce więcej jeździ do Rosji i jej państw satelickich niż do USA? Spotyka się z różnymi prorosyjskimi watażkami, a nie współczesnymi neokonsami czy libertarianami z USA? Czyżby zdaniem JKM więcej liberalizmu i wolności było w Rosji niż w USA?

    • Na chore urojenia nie odpowiada się argumentami tylko się wyśmiewa.
     Tak JKM nic innego nie robi tylko jeździ do Rosji. Radzę ci wziąć się za jakąś pracę, to może wtedy przestanie ci pi******ć się w głowie.

   • A pytanie proste – czemu JKM nie spotyka się z wolnościowcami z USA tylko Rosjanami?

    • Bolek pytanie jest proste: dlaczego molestujesz kury, kaczki i psy sąsiadów oraz obnażasz się przy dzieciach zamiast znaleźć sobie pracę oraz dziewczynę z którą mógłbyś zaplanować założenie rodziny?

  • Marceli – trafiłeś w sedno! JKM to agent wpływu Kremla tylko mało który z tych pseudowolnościowców jest na tyle mądry aby to zauważyć.

 13. Kierując się „logiką” JKM to Polska wspiera separatystów w Donbasie po to, aby zrzucić winę na Rosjan i wówczas Zachód wprowadzi sankcje przeciw Rosji.

 14. Te wszystkie (prawie) komentarze utwierdzaja mnie w przekonaniu , ze na świecie żyje nieporównanie więcej idiotów niż widać na pierwszy rzut oka.

 15. JKM bardzo lubi Rosję a Rosja lubi JKM. Objawem tego są jego opinie na newssputnik.com To jest typ od mieszania gimbazie i pochodnych w główkach.

Comments are closed.