Liroy ostro o swoim byłym klubie! „W Kukiz’15 tego nie ma? Wszystkim się w d*pach przewróciło” [VIDEO]

Piotr Liroy Marzec, Paweł Kukiz. Foto: PAP/ Radek Pietruszka / Darek Delmanowicz
Piotr Liroy Marzec, Paweł Kukiz. Foto: PAP/ Radek Pietruszka / Darek Delmanowicz

Poseł Piotr ‚Liroy’ Marzec był gościem programu Polsatu „Prawy do lewego. Lewy do prawego”. W trakcie rozmowy objaśnił bez ogródek system działania tzw ‚jedynek’ na listach oraz partii opartej na osobie jej lidera.

‚Liroy’ nigdy nie ukrywał swojej niechęci do świata polityki i panujących w nim zasad. Niejednokrotnie wyjawiał kulisy jego zepsucia oraz destrukcyjnego wpływu władzy na posłów. Nie omieszkał przypomnieć o tym po raz kolejny goszcząc w programie ‚Prawy do lewego. Lewy do prawego’.

W rozmowie z Witoldem Juraszem skrytykował tzw ‚partie wodzowskie’, których charakter sprawia, iż oczekiwania wyborców spychane są na dalszy plan. Na pierwszy zaś wysuwa się chcęć zadowolenia szefa, który nagradza za lojalność pierwszym miejscem na listach, co nie zawsze musi podobać się lekceważonemu suwerenowi.

Dlaczego się u nas nic nie zmienia? Ponieważ zawsze jest walka przecież o szefa! O jakiego obywatela chcesz walczyć? Przecież w partii obywatel nie rozpisze list. Czy ludzie tego nie rozumieją? Że każda partia jest zepsuta do cna bo walczy tylko o swojego posła, o swojego szefa? Szef wystawia jedynki

W swoim wywodzie wyjawił, iż podobna atmosfera ma miejsce również w ruchu Kukiz’15

W Kukiz’15 tego nie ma? Przecież to ja cię wysłałem do sejmu, przecież to ja będę wszystko robił. Wszystkim się w d*pach przewróciło.

Liroy o partiach wodzowskich

Piotr Liroy – Marzec szczerze podsumowuje wodzowstwo w polskich partiach politycznych – "Jak możemy wierzyć, że będzie lepszy kraj, skoro każdy z tych partii bije się o szefa!".

Opublikowany przez Stowarzyszenie Skuteczni Wtorek, 6 marca 2018

Zobacz też: Liroy ostro o „przyjaciołach” z klubu Kukiz’15: „Chciałbyś dalej z takimi ludźmi się przyjaźnić?”

6 KOMENTARZE

  1. Panie Piotrze , każdy to wie, bo to oczywiste prawdy, ale my znamy liderów partii i wiemy ,ze głosujemy na wodza, reszta zupełnie mnie nie interesuje, bo nie mam czasu chodzić sprawdzać ,kto jest moim posłem ,czy senatorem ciężko pracujemy mamy rodziny i w dupie mamy na liście jest pan Kowalski, Wiśniewski czy Liroy , ja głosuje na program parii, jak partia daje ciała jak np PO , to mam inne partie

  2. Piotr Liroy – Marzec. Tak się nazywa poseł. Redaktorzy powinni takie rzeczy wiedzieć

  3. I właśnie z taką patologią walczy od początku klub Kukiz’15, żądając zmiany ordynacji wyborczej, referendum i JOW. Liroy teoretycznie w gadaniu jest szczególnie dobry, ale z praktyką u niego dużo gorzej. Niech wrzuci temat Kaczyńskiemu, PIS ma większość i może przegłosować taką ordynację, która spowoduje, ze posłom, nie będzie się w „dupach przewracać” jak mówi poseł. Tylko niestety większości nie jest to na rękę. I niech sobie przypomni, czy coś robił w tym temacie będąc w stowarzyszeniu K’15. On się nawet do tego stowarzyszenia nie zapisał…..

Comments are closed.