
Tego jeszcze nie było. Polski ksiądz modlił się o śmierć Papieża Franciszka? Według księdza Stańka, muzułmanie są wrogami Kościoła, a „drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa„. Na te słowa odpowiedział arcybiskup.
„Czym się kieruje papież? Nie wiem. Jaki jest cel jego wypowiedzi? Też nie wiem. Wiem, jak te wypowiedzi są wykorzystywane w mediach nastawionych na niszczenie Jezusa i Jego Kościoła. Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni- modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca”
„O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska” – mówił w trakcie homilii wygłoszonej 25 lutego ks. prof. Edward Staniek. Wymienił też błędne w jego ocenie poglądy Franciszka.
Czytaj też: W odmętach lewackiego szaleństwa. Niemcy dyskutują o tym jak rozpoznać „skrajnie prawicowego przedszkolaka”
Wypowiedź krakowskiego duchownego, przez wiele portali cytowana jako „modlitwa o śmierć papieża”, trafiła już do włoskich mediów.
Ksiądz Staniek wymieniał błędne poglądy papieża Franciszka, m.in. otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego.
„Papież Franciszek na wysokim świeczniku, będąc pod presją układów, wyraźnie odchodzi od Jezusa w dwu punktach: błędnie interpretuje Jego miłosierdzie” – stwierdził kapłan.
„A my, Polacy, wspominając zwycięstwo nad ich wojskami pod Wiedniem, lepiej niż inni rozumiemy, że o dialogu z nimi nie ma mowy”– mówił.
Dodał, że miłosierdzie można okazać tym, którzy „umierają z głodu lub pragnienia„. Według księdza Stańka, muzułmanie są wrogami Kościoła, a „drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa„.
Sprawę postanowił skomentować Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.
„Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy” – dowiadujemy się z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.
„Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele” – kończy krótkie oświadczenie.
Przeczytaj też: Zima znów zaatakuje w Polsce! IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw. „Śnieg i minus 9 stopni”
Źródło: pch24/ radiozet.pl/ nczas.com