[TYLKO U NAS] W Muzeum Żydów teksty z Najwyższego Czasu i Ziemkiewicza rzekomym przykładem antysemityzmu na miarę Marca ’68 [VIDEO]

muzeum marzec 68 polin żydzi antysemityzm
fot. YouTube/Wolnosc24

W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji 50 rocznicy wydarzeń marcowych można obejrzeć wystawę czasową „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Wystawę rozsławił protesty Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza, których teksty Muzeum Historii Żydów przedstawiło jako współczesny przejaw antysemityzmu.

Odwiedzając Muzeum Historii Żydów warto też obejrzeć wystawę stałą. Po pierwsze, by zobaczyć muzeum bez zabytków ale za to z plastikowymi instalacjami i ekranami. A po drugie by dowiedzieć się, że „Polacy mordowali Żydów w Jedwabnym”. Taki przekaz Muzeum sfinansowany jest z pieniędzy polskich podatników.

Według informacji ze strony culture.pl planowany koszt inwestycji miał wynieść „ponad 320 mln złotych. Gmach za 200 mln zł po połowie finansują Ministerstwo Kultury i miasto Warszawa. 120 mln na wystawę główną zobowiązało się zgromadzić od darczyńców ze świata Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny”.

Zobacz też: Muzeum Polin nie przeprosi Magdaleny Ogórek. „Zrobili z niej i Ziemkiewicza ikony antysemityzmu”

Na stronie muzeum można przeczytać, że „Muzeum Historii Żydów Polskich jest pierwszą w Polsce instytucją publiczno-prywatną, stworzoną wspólnie przez rząd (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), samorząd lokalny (Miasto Stołeczne Warszawa) i organizację pozarządową (Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny). Na mocy aktu założycielskiego strona publiczna sfinansowała budowę budynku muzeum (koszt inwestycji: ok. 180 mln zł; inwestycja przeprowadzona przez Miasto Stołeczne Warszawa) oraz pokrywa większość bieżącego budżetu. Stowarzyszenie ŻIH odpowiada za sfinansowanie i organizację procesu tworzenia wystawy głównej (koszt inwestycji 140 mln zł), a także zasila bieżący budżet operacyjny oraz działalność edukacyjną i publiczną muzeum”.

Ogromny budynek Muzeum sfinansowany został pieniędzmi mieszkańców Warszawy. Decyzje o przekazaniu 40 milionów zł podjął Lech Kaczyński.

Na stronach Muzeum dyrektor muzeum Jerzy Halbersztadt wspomina jak pod koniec 2003 roku pod wpływem Lecha Kaczyńskiego „prawie cały klub PiS poparł” finansowanie przez warszawskich podatników budowy Muzeum „razem z SLD, Unią Pracy, Platformą Obywatelską, większością PSL-u i konserwatywnym SKL”.

Dwa lata później, w 2005 roku, Lech Kaczyński pełniąc obowiązki prezydenta Warszawy, zaproponował ówczesnemu ministrowi kultury by Muzeum powołało wspólnie Ministerstwo, Żydowski Instytut Historyczny i miasto Warszawa. Lech Kaczyński zdecydował również że Warszawa pokryje połowę kosztów budowy budynku. Wkład finansowy Warszawy w budowę Muzeum Historii Żydów Polskich wyniósł 40.000.000 złotych w gotowce i działce o powierzchni 12 929 m2 w centrum Warszawy – według cen działek w Warszawie wartej 130.000.000 złotych. Wkład finansowy Warszawy o którym zadecydował Lech Kaczyński zmusił Ministerstwo Kultury do podobnego 40.000.000 zł wydatku.

Czytaj też: Skandaliczna wypowiedź dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. „Ten przypadek z NSZ bardzo mnie zasmucił”

25 KOMENTARZE

 1. Niemcy zabili 3 mln Polaków, Rosjanie zabili 1 mln Polaków, Żydzi zabili kilkuset Polaków. Prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie obchodzą urodziny Hitlera i wychwalają Putina który stawia w Rosji pomniki Lenina i Stalina. Logika jak zwykle na prawicy.

  • twoja logika nie ma nic wspólnego z logiką.
   bzdurne liczby wyssane z brudnego lewackiego palucha, którym grzebała w dupie przez tydzień.

 2. Prawiczki piszą antysemickie brednie żeby odwrócić uwagę od zbrodni Putina na Ukrainie i w Syrii.

 3. Prawiczki tęsknią za PRLem bo w PRLu nie było demokracji a antysemityzm był oficjalną doktryną państwową.

 4. L. Kaczyński stworzył Muzeum POLIN i wstrzymał ekshumację w Jedwabne dając paliwo Grossom wszelkiej maści. To główny wkład formacji pod nazwą PIS w naszą kulturę.

  • I jeszcze podpisał traktat Lizboński.
   Po tym poznaje się wybitnych żydów. Mają dokonania.

 5. Do detox i Kwal. „Po owocach ich osądzicie” Zaletą takiego osądu są niepodważalne fakty które to fakty każdy może zobaczyć. Ale zasadniczą wadą jest to że już są. No i co teraz zrobić z takim „Muzeum”? Przerobić na halę targową? Zburzyć? Co zrobić z ludźmi którzy tam mają etaty, stanowiska, pozycję społeczną, tytuły i sute wynagrodzenie? Wyrzucić na bruk? Skazać z mocy ustawy o IPN-ie? Reasumując, czy on Kalksztain, czy nie Kalksztain, wszystkich takich, jak to mówi Cejrowski, won! Ale kogo mamy na ich miejsce? Nikogo? Czy może „jacyś zawsze się znajdą”? O wspólnocie decydują ELITY jakie ta wspólnota wygenerowała. No to mamy takie jakie mamy. Właśnie teraz kolejny raz usiłują uwolnić się Słowacy. Obserwuję, z bardzo życzliwym zainteresowaniem, czy i jak ich ichnie Kalksztajny spacyfikują. A jeżeli by się im, „słusznym” ludziom, udało, co jest w zasadzie niemożliwe, to nic tylko szybko zastosować te same metody. Tylko jakie ELITY poprowadziły by nas do ewentualnego, kolejnego, okrągłego stołu? Proszę o nazwiska.

 6. Że teksty z „Najwyższego Czasu” są antysemickie wie każdy kto je czytał, za wyjątkiem antysemitów oczywiście.Bywają nie tylko antysemickie, moim zdaniem też antypokojowe i antyludzkie .
  Szukanie i wskazywanie wszędzie wrogów i winnych. Wmawianie młodym, jaka Polska jest obecnie zniewolona, gnojona, poniżana i wykorzystywana zakrawa na poważne problemy autorów.
  Nie mieliście drodzy panowie dziadków, rodziców i mądrych nauczyciel. ? Nikt Wam nie opowiadał jak żył zwykły Polak przed wojną, jak się żyło za PRLu ? W Polsce nigdy nie było takiej wolności i dobrobytu jak teraz, nawet pod panowaniem PiSu, który marzy o PRLubis. Europa nigdy nie doświadczyła tak wielu lat bez wojen, rzezi, epidemii i mega kataklizmów.
  Wasze tendencje widzenia świata i przekazu są empirycznym dowodem niestety, jak ludzkość ciągle jeszcze jest autodestrukcyjna.
  Ludzie co nieco przerobieni, intuicyjnie Was omijają, bo takie energie, takie żałosne ,histeryczne widzenie świat jest zaraźliwe i prowadzi do wojen w skali mikro i makro .Nie wiem na ile świadomie, na ile nieświadomie robicie co robicie, ale jesteście niebezpieczni , nie tylko dla siebie samych.

  • Ale prawiczki wolą niskie podatki niż kasę. Wolą zarabiać 110 dolarów i płacić 10% podatku jak Rosjanie niż zarabiać 15 000 dolarów i płacić 80% podatku jak Szwedzi. Ten typ tak ma.
   Dla prawiczków ideałem jest XIX wiek gdy połowa Europejczyków nie miała kasy na buty. No ale wtedy nie było ohydnej demokracji.

    • No właśnie, podejrzewam, że Korwin jej nie chciał walnąć, uznawszy za nierozwojową, i z alimentów nici. Więc czepia się jak pijana płota kilku niespójności, bo jest za głupia, żeby zrozumieć ideę wolnościową i jej barwną złożoność. Znam kilka takich pań. One widzą wszystko osobno, ale uważają się za niezwykle inteligentne. „W każdym powiecie po uniwersytecie, w każdej wsi WSI”, jak powiadali demokratycznie usposobieni marksiści, hi hi :-)

     • Dla prawiczków Wolność = niskie podatki. Dlatego prawiczek czuje się zniewolony w Szwecji zarabiając 15 000 dolarów i płacąc 80% podatki a czuje się wolny w Rosji zarabiając 110 dolarów i płacąc 10% podatku.

     • ona jest pierdolnięta, ciągle klepie bzdury o rosji i szwecji.
      porównuje te 2 kraje i jak mantre powtarza że w szwecji jest lepiej niż w rosji, ale nie wie dlaczego tak jest.
      ona jest po prostu pierdolnięta.
      proponowałem jej wizyte w poradni zdrowia psychicznego, ale widać że z nie nie skorzystała. nie należy przejmować się tym bełkotem,
      co najwyżej współczuć poziomu iq.
      ona jest głupsza niż ustawa przewiduje.
      powinna od swojej głupoty płacić podatek, zwłaszcza że tak bardzo je kocha.

  • Doceniam Pani humanistyczny patos, ale ludzie co nieco „przerobieni” to już chyba freudowska pomyłka. Energiami to się zajmują fizycy i uzdrowiciele, natomiast właśnie z bieżącego numeru „N.Cz!” człowiek niewyrobiony jeszcze w komentowanych zagadnieniach, może się wreszcie dowiedzieć kto zacz „Żydy” i „Chamy” i jak to naprawdę było. Gdyby Pani rzeczywiście czytała ten nienawistny periodyczny żurnal, toby wiedziała, że określenie „przemysł Holocaustu” nie wyszło spod natchnionego pióra Korwina-Mikkego, ani nawet żadnego (Boże uchowaj) nazisty, tylko niejakiego Normana Finkelsteina. I tak dalej…serdecznie pozdrawiam.

  • „Ludzie co nie co przerobieni”-na co?Na rozwolnienie umysłowe.Antysemityzm,co to w ogóle jest?Jak powiem,że Michnik to c… to też jest antysemityzm?Przecież Michnik nie jest semitą.Ciekawe,że nikt nie widzi antysemityzmu Żydów w stosunku do Palestyńczyków?A co do NCzasu, proponuję zapoznać się ze starymi egzemplarzami,kiedy pisał jeszcze Kataw Zar,100% Żyd,uratowany przez Polkę z getta w Warszawie.To dopiero był antysemityzm.”Niedoholokaustowani Żydzi”,”żydostan pospolity”,”Olmert lepkie paluszki”,”sekutnica Sara”(żona B.Netanjahu),to tylko takie smaczki językowe.Całe teksty zwalały czasami z nóg,jak opisywał współczesny „syjonistyczny sztejtl”.

 7. Zgodnie z wiedzą powszechną antysemita to ktoś, kogo nie lubią Żydzi – tyle w temacie Żydów i ich pedagogiki wstydu względem ludów tubylczych.

  • To zaskakujące, jak największymi znawcami motywów kierujących Żydami są ci, którzy na dźwięk słowa Żyd dostają piany na ustach. Moim zdaniem piana na ustach to objaw jakiejś choroby.

   • Antysemityzm to metoda na odwrócenie uwagi od komunistycznych, nazistowskich czy putinowskich zbrodni.

 8. Pacz Pan jak zydy walcza o te !00 mln tu udaja lewakow a marzy im sie nowa ślachta jerozolimska typisz jude

 9. Ja kononowic bendem kandydować na phresidą polin. Jak mnie wybierzeta, to z muzeum żydowskiego zrobiem kasyno i burdel. Zysk w końcu będzie ,a klientela dopisze nawet z israela.

Comments are closed.